בדיקת קורונה ברומא – המדריך המלא למטייל ברומא

איפה עושים בדיקות קורונה ברומא לפני הטיסה חזרה לישראל? היכן נמצאות מעבודות הקורונה ברומא? מה סוג הבדיקה שצריך לעשות ברומא? כמה עולות בדיקות קורונה ברומא? האם צריך להזמין תור לבדיקה מראש ומתי? ומה לעשות אם כבר אין תורים? כל התשובות ממש פה.

*** שימו לב, החל מיום 1.3.22 ממשלת ישראל החליטה כי נוסעים הנכנסים לארץ מחו״ל אינם נדרשים בביצוע בדיקה בחו״ל, אלא בביצוע הבדיקה בנתב״ג בלבד, בעת הנחיתה חזרה בארץ.
למעבר למדריך המלא והמעודכן שלנו להנחיות הקורונה ברומא ואיטליה לחצו כאן.

ככל שתצטרכו לבצע בדיקת קורונה ברומא במידה שאינכם עומדים בתנאי הגרין פאס האיטלקי לכניסה למקומות ציבוריים, מסעדות וכדומה, לפניכם המדריך המלא לביצוע הבדיקה:

איפה עושים בדקית קורונה ברומא?

בדיקת אנטיגן מהירה לקורונה ברומא

את הבדיקה האנטיגנית המהירה (Tampone Antigenico Rapido באיטלקית) ניתן לבצע כמעט בכל אחד מבתי המרקחת הפזורים ברומא. כאמור, יש לבצע את הבדיקה בטווח של 24 שעות לכל היותר משעת ההמראה חזרה לארץ – מקפידים על כך מאוד בשדה התעופה ברומא. תוכלו לזהות את בתי המרקחת בהם מבצעים את הבדיקה על פי הכיתוב Farmacia בצבע ירוק עם אוהל לבן קטן מחוץ לבית המרקחת, שבו מתבצעת הבדיקה עצמה. אין צורך לקבוע תור לבדיקה בבתי המרקחת, אך לעיתים ייתכנו תורים, בעיקר בסופי השבוע. אנו ממליצים ליצור קשר טלפוני עם בית המרקחת בטרם ההגעה, ולשאול באילו שעות מתבצעת הבדיקה, משום שלרובים ישנם חלונות זמנים במהלך היום בהם מתבצעת הבדיקה.

אין צורך להגיע לבדיקה עם הדרכון עצמו – מספיק שיהיו לכם את פרטי הדרכון המלאים ומספרו. הבדיקה מתבצעת במקום והתשובה מתקבלת תוך כ-15 דקות במייל, כולל ברקוד לסריקה שמקשר לפרטים האישיים של מבצע הבדיקה – בדומה לתו הירוק. אנו ממליצים לבקש מבית המרקחת להדפיס את תוצאת הבדיקה ויש לוודא שמצויין בה שמכם המלא באנגלית ומספר הדרכון שלכם.
יש לשים לב שבתי המרקחת ברומא עובדים במתכונת מצומצמת בימי ראשון וישנם בתי מרקחת תורנים בעיר ורצוי לבדוק שעות פתיחה ולהתקשר בטרם ההגעה. שני בתי מרקחת מרכזיים שפתוחים ומבצעים בדיקות אנטיגן בימי ראשון ברחוב Via del corsso ובסמוך אליו:

  • Farmacia Farmacrimi Europea – רחוב Via Della Croce 10
  • Antica Farmacia San Giacomo – רחוב Via Del Corso

בדיקת PCR לקורונה ברומא

את בדיקות ה-PCR לקורונה ברומא יש לבצע במעבדות מורשות בלבד. ישנן מספר מעבדות קורונה ברומא הפרוסות ברחבי העיר, המורשות על ידי משרד הבריאות לבצע בדיקות שכאלו. לא כל המעבדות הקיימות הן בעלות הכרה של משרד הבריאות האיטלקי ולא בטוח שתוצאותיהן יתקבלו על ידי חברות התעופה, ולכן אנו ממליצים לבצע את הבדיקה באחד מסניפי הרשתות המוכרות הפרושות בעיר, למשל:
  • Synlab
  • DataMedica
  • AltaMedica
  • Life brain

מחיר בדיקת קורונה ברומא?

אז מהי עלות בדיקת קורונה ברומא המתאימה לטיסה? העלות לבדיקת PCR מולקולקרית במעבדה מורשית היא אחידה – כשישים יורו. העלות מורכבת לרוב מחמישים יורו עבור הבדיקה עצמה ועוד 10 יורו עבור התרגום לשפה האנגלית. עלות בדיקת האנטיגן, שבמבצעים בבתי המרקחת, היא נמוכה בהרבה כ-15 עד 20 יורו לכל היותר לבדיקה.

הזמנת תור לבדיקת PCR לקורונה ברומא - האם כדאי?

לבדיקת האניטגן שמצבעים בבתי המרקחת אין צורך או אפשרות להזמין תור – אך לבדיקת ה-PCR בהחלט יש אפשרות ומומלץ להזמין את התור מוקדם ככל האפשר. יש מעבדות שמאפשרות להזמין בדיקה כבר חודש מראש (סינלאב), ויש כאלו שפותחות את לוח התורים כשבוע מראש (דאטא מדיקה). שימו לב כי חלק מהמעבדות אינן פעילות בימי ראשון, או שפעילות רק בבקרים, ולכן כדי שהבדיקה תתקיים במיקום ובמועד המתאים לכם במהלך החופשה כדאי לתכנן ולשריין מקום לבדיקה בהקדם האפשרי.

תוך כמה זמן מקבלים תשובה לבדיקת קורונה ברומא?

תוצאה לבדיקת אנטיגן מהירה, כאמור, מקבלים במקום תוך כרבע שעה. תוצאות בדיקות ה-PCR במעבדות הפרטיות מתקבלות לרוב תוך שעות ספורות, במיוחד בבדיקות שנעשות בימי חול (ב' עד ה'), אך באופן רשמי המעבדות מפרסמות כי התשובות מתקבלות לרוב עד 48 שעות ואכן קבלת התוצאות עשויה לקחת זמן. לכן כדאי לערוך את הבדיקה כיומיים וחצי לפני ההמראה, במיוחד אם הטיסה שלכם בימי ב' (כלומר מיד לאחר הסופ"ש בו המעבדות אינן פעילות או פעילות חלקית).

איך מזמינים תור לבדיקת קורונה (PCR) ברומא?

מרבית המעבדות יצרו אפשרות הזמנה מקוונת, אונליין, באופן פשוט. למעבדת synlab ניתן להירשם בקלות דרך האתר שלהם. למעבדות דאטא מדיקה ניתן לקבוע באמצעות הורדת אפליקציה בשם ufirst , ובה ניתן לבחור את העיר ואת השירות המבוקש (בדיקה מולקולרית כמובן).

איפה נמצאות מעבדות הקורונה ברומא?

רוב המעבדות הפרטיות שמבצעות בדיקות PCR לא נמצאות בלב לבה של רומא, שכן אלו מעבדות שהיו קיימות הרי לפני הקורונה ולא הייתה הצדקה למיקומן בלב התיירותי של העיר. עם זאת, במרחק נסיעה קצר או סטייה מהמסלול ישנן לא מעט מעבדות.
מעבדת דאטה מדיקה, אליה ניתן להזמין תור באמצעות אפליקציית ufirst, היא מעבדה זמינה יחסית בתורים בשל העובדה שפתוחה כמעט בכל ימות השבוע עד שעות הערב וכן משום שמאפשרת לקבוע תורים לבדיקות קורונה ברומא החל משבוע מראש בלבד. המעבדה ממוקמת באיזור הותיקן, ברחוב Via Ennio Quirino Visconti, 4. חשוב לשים לב שמזמינים תור לבדיקה מולקולרית כאמור.
 
למעבדות סינלאב יש פריסה רחבה ברחבי העיר, המרכזיות שבהן:
  • סמוך לפיאצה נבונה, אליה ניתן לשריין מקומות בקישור בלחיצה כאן.
  • רובע טסטאצ'יו, פחות מרכזית, אך זהו רובע צעיר והבועט וזוהי הזדמנות להכיר פינה חדשה ברומא. ניתן להזמין בדיקה בקישור בלחיצה כאן.
  • מעבדה נוספת באיזור זה, הנמצאת ברובע אוסטיינסטה (רובע מלא בגרפיטי אמנותי, נחשב למעוז ההיפסטרים ומהווה בית לכלבו האוכל הענק "Eataly") מאפשרת זימון תורים – קישור בלחיצה כאן.
לסינלאב מספר מעבדות נוספות ברחבי העיר ומרוחקות יותר מלב העיר, מידע נוסף באתר המעבדה.

מה לעשות אם לא מצאתי תור פנוי לבדיקת קורונה לפני הטיסה?

אפשרות אחת היא להיעזר בעובדי המלון בו אתם שוהים, שירימו טלפון למעבדות סמוכות. לפעמים כשעובדי המעבדה מדברים ישירות באיטלקית עם אדם שמסביר להם את הדחיפות והמצב, ייתכן שהם יצליחו למצוא עבורכם תור גם אם הם מלאים.
לתשומת ליבכם: צוות רומיו עושה מאמץ להביא לכם את המידע העדכני ביותר. המידע נלקח מהניסיון המצטבר הרב של המטיילים שלנו, אתר משרד הבריאות הישראלי, אתר משרד הבריאות האיטלקי ואתרי המעבדות ברומא. המידע מונגש לנוחיותכם, אך אין להסתמך עליו בבלעדיות אלא לבדוק עצמאית באתרים הרשמיים.
מסכת N95 טיסה לאיטליה

שתפו:

לכל מה שחם ברומא - עקבו אחרינו

נמאס לכם להגיע למסעדה ברומא ושאין אליה מקום?
תכננו את הנסיעה שלכם לרומא מראש-
היכנסו לGoogle Maps ופשוט הזמינו מקומות למסעדות מראש🙌🏻

#רומא #מסעדהרומא #googlemaps #איטליה #למטיילרומא #roma #rome #italia #italy #גוגלמפות
...

אנחנו רוצים לכם חג שמח ושנה טובה!
מלאה באוכל טוב, טיולים מלאי חוויות והגשמת חלומות 🍎

אנחנו ברומיו מחכים לכם כאן ברומא לאורך כל תקופת החגים🍯🐝

#ראשהשנה #חגשמח #רומא #רומיו #rome #roma #איטליה #סיורים #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #אוכלרומאי
...

🍎🍎🍎
ברומא יש הרבה מסעדות מצוינות לארוחת ערב חגיגית ואנחנו דירגנו עבורכם את חמשת המסעדות שלדעתנו הן המתאימות ביותר לארוחת חג חגיגית ברומא⭐️

בין אם אתם זוג שמחפש ארוחת חג שקטה וזוגית או משפחה שהגיע לחגוג את החג ברומא ורוצה להתאגד סביב שולחן לערב חגיגי עם אוכל מעולה.


🍎 Trattoria Da Danilo - מסעדה אותנטית רומאית המציעה מגוון רחב של מנות קלאסיות כמו פסטה ופיצה אל טליו. המסעדה נמצאת ברובע טרסטברה והיא מומלצת ביותר.

🍎Ristorante Piperno - למי שמחפש ארוחת חג בנוסח יהודי-רומאי - זוהי מסעדה המתמחה במטבח יהודי רומאי, כולל אוכל מסורתי.

🍎Da Enzo al 29: מסעדה פופולרית ברומא המתמחה במטבח רומאי מסורתי. הפסטות הרומאיות והפיצה הרומאית הן בגדר חובה במסעדה זו.

🍎Bella Carne- ההתמחות של המסעדה היא במטבח בשרי כשר ומשובח. התפריט ייחודי ומגוון כי הוא משלב מנות יהודיות מסורתיות ואפילו ישראליות! למשל: ראש כבש עם ירקות מוחמצים; פלאפל; קוסקוס דגים; פסטה קרבונרה (ללא מוצרי חלב, כמובן) עם בשר מיובש וביצים טריות.

🍎Da Gino al Parlamento- מסעדה רומאית בסגנון של פעם, מסעדה שעברה מאב לבן והיום מתמחה בהגשת המנות הרומאיות בין הטובות ביותר בעיר.

אנחנו ממליצים בתקופה זו של השנה להזמין מראש מקום למסעדות שכן אילו מסעדות מבוקשות מאד בעיר.
יש אופציה להזמין ישירות דרך גוגל או דרך אפליקציות כמו The fork.🍎🍎🍎
...

המילים הכי שימושיות באיטלקית שאתם צריכים לארוז לחופשה הבאה שלכם באיטליה 🇮🇹🍕

#רומיו #איטליה #רומא #רומא🇮🇹 #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #italy #roma #rome #parole #מילים #למטייל #למטיילרומא
...

אחר צהריים בוילה בורגזה 🌳
הריאה הירוקה הגדולה ברומא מציעה מגוון רחב של פעילויות - לזוגות ולמשפחות עם ילדים , מתאים מאד לימי הקיץ החמים בשעות האחר הצהריים כשהעלים מצלים 🌳

#סיורסמטאות #רומאהנסתרת #רומיו #רומא #איטליה #וילהבורגזה #rome #roma Italy #villaborghese
...

מאחלים לכם סופ״ש מקסים מרומא הקייצית ☀️

#רומא #סמטאותרומא #סיוריםבעברית #רומיו #רומאלמטייל #rome #roma #italy
...

להוסיף להמלצות לביקור הקרוב ⭐️

אחד מהרופטופים המהממים בעיר-
Cielo terrace
נמצא בגג של המלון - Hotel de la Ville

המקום מציע גם מסעדה וגם בר עם נוף משגע על העיר⭐️
אנחנו ממליצים להגיע לאפרטיבו - קוקטיילים ונשנושים לקראת שעת השקיעה (בקיץ באיזור השעה 19:30-20:00) ולהנות משעת אפרטיבו שמתחילה באור יום ונגמרת בשקיעה מהממת על העיר!

אז אם עדיין לא הוספתם את המקום לביקור הזמן שלכם- זה הזמן!⭐️

#רופטופים #רומא #rome #roma #italy #italia
...

🏛️עובדות על הפנתאון🏛️

עד כה הפנתאון היה בכניסה חופשית למבקרים כחלק מהמנהג של רומא שאינו גובה כסף בכניסה לכנסיות. אך החל מיום שני האחרון ה- 3/7 עריית רומא מתחילה לחייב עבור כניסה לפנתאון בעלות כניסה של 5 יורו.

שעות הפתיחה היומיות שלו הן 09.00-19.00 (כניסה אחרונה 18.30).

כמה עובדות מעניינות על הפנתאון:

1. העמודים התומכים במבנה יובאו כולם ממצרים העתיקה - המשקל של כל עמוד מוערך בכ-60 טון.
2. הפנתאון הוא כנסייה? בשנת 608 לספירה, הקיסר פוקאס נתן את הפנתאון לאפיפיור הרביעי במתנה. האפיפיור קידש את הפנתאון לכבוד מריה הקדושה.
הפנתאון אומנם מוגדר ככנסייה רשמית אך כבר לא מתבצעים שם תפילות דת.
3. בכל שנה ב28 במאי עלי כותרת של ורדים נופלים מתקרת הפנתאון הפתוחה - זהו מנהג שקורה בכל שנה בפנתאון.
4. עובדה מעניינת נוספת על הפנתאון היא שהאמן רפאל קבור בתוך המבנה.
5. כיפת הפנתאון עד 1300 הייתה לכיפה הגדולה בעולם, התואר עבר לדואומו של פירנצה. אך, ברומא כיפת הפנתאון היא הכיפה הגבוה ביותר- יותר גבוהה מהכיפה של בזיליקת נסט פטרוס בכ-ס״מ אחד!
6. הפנתאון עדיין שומרת על שיאה- זוהי כיפת הבטון הגדולה בעולם התלויה ללא חיזוקים. ייתכן שהדבר נובע משילוב של גורמים, לרבות הקשתות בקירות בעובי של 6 מ׳ התומכים בתקפה- זאת הסיבה שמבחוץ הכיפה נראית מעט שטוחה ומבחנים מאד עגולה.

#פנתאון #רומא #איטליה #רומיו #סיורסמטאות #למטיילרומא
...

תפתחו יומנים ! 🏷️
ב6/7 מתחילה תקופת הסיילים ברומא🥳

וכל מה שאתם צריכים לדעת זה-
המילה Saldi באיטלקית אומרת סייל🤩

תקופת הסיילים בכל חנויות העיר תחל החל מה6/7 ועתידה להסתיים ב19/8

בין אם הזמנתם טיסה לרומא ובין אם לא - זה הזמן 🥳
מחכים לכם כאן 🤩

#רומא #סיורים #סיילים #sale #saldi #roma #rome #למטייל #רומאלמטייל #סיוריםבעברית #רומאהנסתרת #סמטאותרומא
...

לכבוד הקיץ כמו בכל שנה🏛️🌅
גגות רומא הופכים למקומות מפגש אהובים מאוד על תושבים ותיירים, מכיוון שהם מציעים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת. חללים מוגבהים אשר ממוקמים בדרך כלל על הבניינים הגבוהים ביותר בעיר, ומאפשרים למבקרים ליהנות מנופים מרהיבים תוך כדי מנוחה והנאה מהאווירה התוססת של רומא. בדר״כ הזמן המומלץ ביותר להגיע הוא כשעה לפני השקיעה ולחוות שקיעה קיצית מהממת.

רופטופים רבים מציעים הזדמנות ליהנות ממשקאות טעימים ומנות טעימות, מה שהופך את החוויה למהנה עוד יותר. המבקרים יכולים ללגום קוקטייל מרענן תוך התפעלות מהקולוסיאום המרשים, הפנתיאון, פונטנה די טרווי וכד׳.

לכן, אם אתם ברומא ורוצים לחוות חוויה ייחודית, אל תפספסו את ההזדמנות לבקר באחד מגגות העיר. בחרו מקום שווה ותיהנו מהנוף המרהיב שרק רומא יכולה להציע.
מבטיחים לכם חוויה בלתי נשכחת.

הרופטופים המומלצים:
🌅Cielo Terrace

🌅Oro Bistro

🌅Terrazza Nainer

🌅Terrazza Molinari

🌅The court

🌅Garden roof Trevi

#rooftop #רומא #רומיו #המלצות #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #סיוריםבעברית #למטייל
...

☕️☕️☕️
בקיץ באיטליה יש סוגים מסוימים של קפה שמותאמים בדיוק לחום האיטלקי. הנה כמה מהסוגים הפופולריים לקפה בקיץ באיטליה:

☕️Affogato:
זהו ייחודיות איטלקית שמשלבת את שתי התענוגות הגדולים ביותר של איטליה - ג`לאטו ואספרסו.

☕️Caffé Shakererato
שייק קפה -באמצעות ערבוב חזק של אספרסו עם קרח. התוצאה היא שייק קפה רענן המשמש כמו קינוח מושלם בימים חמים.

☕️Caffè Freddo
קפה עם קרח, אפשר גם לבקש Cappuccino Freddo - אותו הדבר רק עם חלב:)

☕️Granita Caffè
גרניטה- קרח גרוס מקופל על בסיס אספרסו , בדר״כ מוגש גם עם קצפת מעל (למי שאוהב קפה מתוק).

אז מה הקפה שלכם בקיץ? ☕️🥐

#רומא #רומיו #קפה #איטליה #קפהבאיטליה #קיץ Roma #caffè #italy #רומאלמטייל #סמטאות
...

פריחת היסמין ברומא 🪷
ידעתם ש..
בתקופה הזו של השנה סמטאות רומא מתקשטות בפרחי יסמין,
כל מה שצריך לעשות זה פשוט לעקוב אחרי הריח המשגע🪷

מגיעים בקרוב לעיר? הצטרפו לסיור הסמטאות שלנו ותוכלו להנות מהסמטאות במקושטות 🪷

#רומא #איטליה #רומיו #סמטאותרומא #רומאהנסתרת #roma #rome #italy #italia #יסמין #למטייל #רומאלמטייל
...

הקיץ הגיע לרומא! ואנחנו מתרגשים מאד🇮🇹🍝

#רומא #קיץ #רומיו #סיוריםבעברית #italytravel #roma #iloverome #רומאהנסתרת #סמטאות #סמטאותרומא #למטייל #rome #איטליה #חופשה #summervibes #summetime
...

Fontana Di Trevi ⛲️🇮🇹
או בשמה השני - מזרקת המשאלות ✨

אז כמה מטבעות אתם תרצו להשליך למזרקה?⛲️

#fontanaditrevi #roma #rome #רומיו #רומא #רומאהנסתרת #סמטאותרומא #סיוריםבעברית #סיוריםברומא #איטליה #italy #italia #למטייל #הידעת #הידעתםש #ידעתש
...

Made In Italy 🇮🇹
סיור אופנה ולייף סטייל - הכי שווה שתמצאו בעיר👠

בין אם זו פעם ראשונה שלכם בעיר ובין אם הייתם בעיר הרבה פעמים ואתם מחפשים סיור מיוחד! הפוסט הבא הוא בישבילכם👇🏻

אנחנו מזמינים אתם לסיור האופנה הייחודי רק לנו, סיור מלא בסטייל איטלקי שיאפשר לכם ללמוד על רומא ועולם האופנה האיטלקי מזוויות מיוחדות - תוך שילוב של היסטוריה, עיצוב וטיפים מושלמים לכל מי שמתכנן לעשות שופינג בעיר✨

מגיעים בקרוב לעיר? אז למה אתם מחכים ?👇🏻
https://did.li/romio-siurim
הכנסו ללינק הבא -דברו איתנו- והזמינו סיור בקלות 👠🇮🇹

#רומא #רומיו #סיור אופנה #איטליה #שיק #אופנה #דיור #סטיילינג #לייףסטייל #סטייל #madeinitaly #rome #roma #italy #italia #fashion #streetstyle #style #new
...

אולי יעניין אתך גם...

תנאי שירות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

פתח צ׳ט
היי! רומיו מציעה את שירות ההסעות והסיורים המובילים ברומא ופירנצה וכן טיולי יום וסיורי חוף בטוסקנה. הצוות שלנו זמין בשבילכם בוואטסאפ.