אטרקציות ברומא – הצ׳ק ליסט המושלם לטיול ברומא

אנחנו במערכת רומיו אוהבים מאוד לכתוב על רומא הבירה הנצחית (ולכתוב נקודה), וברזומה שלנו היו (ויהיו) כתבות רבות עליה. רומא היא אחת מהערים המרתקות בעולם וכיאה למעמדה היא מספקת כמות ענקית של נושאי קריאה עליה, וכאן אנחנו מתפקדים! אם עד עכשיו דיברנו על נושאים ספציפיים כמו הגלריות המתחלפות והמועדונים המומלצים, היום נגיע לנושא רחב, חשוב, כללי וכל-כך בסיסי - כל האטרקציות החשובות ברומא, אתרי חובה ברומא למטייל. איך לא כתבנו על זה קודם? אטרקציות ברומא!

הקולוסיאום – הסמל של רומא ואחד משבעת פלאי התבל. זהו האמפיתאטרון העתיק הגדול ביותר שנבנה בהיסטוריה, ושימש בעת האימפריה הרומית להצגת קרבות גלדיאטורים וחיות, הוצאות להורג, דרמות ועוד. ידוע גם כ״האמפיתאטרון הפלאבי״.

הוותיקן – קריית הותיקן ברומא – המדינה הקטנה שבתוך רומא, או בשמה השני "הכס הקדוש". זהו מקום מושבו של האפיפיור ומרכזה של הנצרות הקתולית בעולם.

מוזאוני הוותיקן – מוזיאון הותיקן מורכב למעשה ממספר מוזיאוני אומנות וארכאולוגיה. במוזיאונים מוצגים אוספי הכנסייה הקתולית שנאספו על פני מאות שנים, וישנה סברה כי ישנם אוספים נוספים ובעלי משמעות היסטורית רבה שהותיקן מסתיר במרתפי המוזיאון.

הקפלה הסיסטינית – הקפלה המפורסמת ביותר בעולם, ממוקמת בתוך ארמון האפיפיור. ידועה במיוחד בציורי הקיר שצייר מיכאלאנג׳לו בתקופת הרנסנס, ובה מתבצעת ההצבעה החשאית על זהות האפיפיור הבא (טקס הקונקלאבה).

גני הוותיקן – מתחם של גנים בוטניים יפהפיים, שנבנו במאה ה-13 ומכסים כחצי מקריית הוותיקן. הם כוללים מזרקות וכנסיות קטנות. ניתן לבקר בגנים רק עם הדרכה ספציפית מטעם הותיקן. 

בזיליקת סן פייטרו (פטרוס הקדוש) – מדובר באחת הכנסיות הגדולות והיפות בעולם, וכן לאחד מהאתרים הקדושים ביותר לנצרות. מוכרת גם בזכות כיפתה הבולטת בכל העיר. 

פיאצה סן פייטרו – כיכר פטרוס הקדוש – כיכר ענקית ומרשימה בכניסה לוותיקן ומול בזיליקת פטרוס הקדוש (כנסיית סן פייטרו). יש המחשיבים אותה לאחת מהיפות בעולם. בכיכר זו נואם האפיפיור לקהל במיסה השבועית.

הקפלה הסיסטינית

קמפו די פיורי – אחת מהכיכרות העיקריות והשוקקות בעיר. היא מוכרת במיוחד בזכות שוק האיכרים הססגוני שלה ביום ובהיותה אזור בילויים בלילה. השוק פתוח בכל ימות השבוע מלבד ביום א׳, עד השעה 14:00. בימים גשומים השוק, שאינו מקורה, לא נפתח. 

המדרגות הספרדיות – אולי אחד האתרים הכי מוכרים ברומא. מדובר בגרם מדרגות רב-רושם בן 138 מדרגות שנבנה במאה ה-18. מחברים בין פיאצה די ספניה (כיכר ספרד, על שם שגרירות ספרד הממוקמת בה) וכנסיית טריניטה די מונטי. מדובר בציון דרך אדריכלי שצולמו בו הפקות רבות. למרגלות המדרגות, בפיאצה, נמצת הבארקצ׳ה, הסירה – המזרקה המפורסמת שפוסלה בידי האמן פייטרו ברניני.

פיאצה די ספניה – אחת מהכיכרות היפות והמוכרות ברומא, המעוצבת בסגנון בארוק. היא נמצאת בתחתית המדרגות הספרדיות.

מזרקת טרווי – ידועה גם כ"מזרקת המשאלות". זו המזרקה המפורסמת ביותר ברומא, מתקופת הבארוק ובמיקום מרכזי. לפי האגדה, השלכת מטבע אחד, דרך כתף שמאל עם הגב למזרקה, מבטיחה חזרה לרומא, שנייה התאהבות ברומאי ושלישית חתונה איתו. 

מוזאון מקסי – המוזאון הלאומי לאומנויות מהמאה ה-21. הוא מורכב משני מוזאונים, אחד לאומנות מודרנית והשני לאדריכלות. מבנה המוזאון עצמו גרף שבחים ופרסים בזכות עיצובו.

הפנתאון – מבנה שהוא מופת אדריכלי. נבנה בעת רומא העתיקה ונחשב למבנה שנשמר בצורה הטובה ביותר מתקופתה. הוא שימש בעבר כמקדש לאלים וכיום קבורים בו כמה מגדולי רומא. כיפתו היא הגבוהה ביותר ברומא, אפילו יותר מכיפתה של בזיליקת סן פייטרו המפורסמת.  

הפורום הרומי – פורום רומאנום – דרך הקיסרים של רומא. הפורום מורכב ממבנים חשובים מתקופת רומא העתיקה, שהשתמרו בצורה מרגשת. בעבר היווה את מרכז החיים החברתיים, הדתיים והפוליטיים של הרומאים.

פיאצה נבונה – כיכר מרכזית מתקופת הבארוק. אחת הכיכרות המפורסמות, הגדולות והיפות בעיר. בין היתר נמצאים בה פסלים ומזרקות מרשימים, כמו מזרקת ארבעת הנהרות של ברניני.

בזיליקת סנטה מריה מג'ורה – אחת מהכנסיות הגדולות והיפות ברומא ואחת מארבע הכנסיות המרכזיות ברומא. נמצאת בסמוך לתחנה המרכזית של רומא – טרמיני. רחבתה מהווה לעיתים פלטפורמה להפגנות ומחאות אזרחיות שונות.

טרסטוורה – אחת מהשכונות היפות בעיר. צבעונית בוהמיינית, ושוקקת חיים עם מקומות בילוי רבים (במיוחד מסעדות) וחיי לילה תוססים. ה-מקום להיות בו בשעות הערב, במיוחד בסופי השבוע. 

קמפו די פיורי

אנדרטת ויטוריו עמנואלה השני – ידועה גם כ"מזבח המולדת". זו אנדרטה לאומית ענקית במרכזה של פיאצה ונציה המוקדשת למלך הראשון של איטליה המאוחדת, ויטוריו עמנואלה השני. ממוקמת על גבעת הקמפידוליו.

המוזאונים הקפיטוליניים – המוזיאון האזרחי המרכזי בעיר, שממוקם על גבעת הקפיטולין. מדובר במתחם אחד ומרתק שכולל בתוכו מספר מוזאונים של אומנות ואדריכלות.

גבעת הפאלאטין – הגבעה העתיקה היא המרכזית ביותר מבין שבעת הגבעות ברומא, וגם המפורסמת שבהן. היא נחשבה לאזור מגורים נחשק ברומא העתיקה וניתן לתצפת ממנה על כל העיר. גובלת במתחם הפורום הרומי והקולוסיאום. 

מרחצאות קרקלה – מרחצאות פומביות עתיקות, השניות בגודלן בעיר. הן נבנו במאה ה-3 לספירה ושימשו גם כמרחב פנאי לספורט, לימודים, רגיעה ועוד.

פיאצה דל פופולו – "כיכר העם" בתרגום מאיטלקית. זו כיכר אובלית ענקית, מהיפות והמתוירות בעיר. נמצאת בקצהו של רחוב הקניות ״ויה דל קורסו״, וגם כיום משמשת ככיכר העם – עם הופעות, הפגנות ומחאות שמתרכזות אליה. שימשה בעבר כשער הכניסה לרומא העתיקה. 

כיכר הקמפידוליו – הכיכר הראשונה שנבנתה לפי הקריטריונים של מיכאלנג'לו, ואחד מהאזורים המתויירים ברומא. היא ממקומת על גבעת הקפיטולין, החשובה מבין שבע הגבעות בעיר.

הקטקומבות – מרחבי קבורה תת-קרקעיים לשעבר, ברומא ומחוצה לה. ברומא מרחבים אלו פעלו מהמאה ה-2 עד ה-5 לספירה ומדובר באחד מהריכוזים המשמעותיים ביותר של קטקומבות נוצריות.

פיאצה ונציה – אחת מהכיכרות הגדולות והיפות ברומא, במרכזה אנדרטת ויטוריו עמנואלה השניה, המכונה גם כ"עוגת החתונה" עקב צורתה. זו הכיכר המרכזית המחברת בין ארבעה רחובות חשובים והיא נקראת על שם ארמון ונציה שנמצא בה.

תחנת טרמיני – תחנת הרכבת המרכזית. היא אחת מהגדולות בעיר ובאירופה, ונחשבת להצלחה גם מבחינה אסתטית. היא קרויה על שם אזור באותו השם.

שכונת מונטי – שכונה יפהפייה ומרכזית שמהווה את המחוז הראשון ברומא. ידועה כרובע "היפסטרי" ומהנה עם חנויות וינטג', בירות מיוחדות ועוד.

וילה דוריה פמפילי – וילה מהמאה ה-17 הממוקמת על גבעה. הפארק הציבורי המעוצב היפה והגדול ביותר ברומא עומד סביבה.

נהר הטיבר – נהר היסטורי, השלישי באורכו במדינה. בעבר שימש מקור למים טריים עבור הרומאים וכנתיב חשוב למסחר ולתחבורה.

ויה קונדוטי – רחוב עתיק, סואן ושיקי בלב העיר. זהו רחוב הקניות למי שמחפש אופנה עילית.

קוואטרו פונטנה – ריכוזן של ארבע מזרקות יפות מתקופת הרנסנס המאוחרת: מזרקת נהר אניין (Aniene), נהר טיבר, האלה ג'ונו והאלה דיאנה.

מקדש יופיטר הקפיטוליני – המקדש החשוב ביותר ברומא העתיקה, שהוקדש לאל יופיטר. הוא "יושב" על גבעת הקפיטולין שבמרכז העיר.

טריניטה דיי מונטי – שמה הרשמי הוא Santissima Trinita dei Monti. זו כנסייה קתולית ענקית בסגנון גותי במרכז רומא. היא הוקמה במאה ה-16 וממוקמת מעל המדרגות הספרדיות המובילות לפיאצה די ספניה.

מרפסת פינצ'ו

סנטה מריה דל פופולו – בזיליקה אוגוסטינית קטנה. פירוש שמה הוא "הבזיליקה של מרים הקדושה של העם". היא ממוקמת בצד הצפוני של פיאצה דל פופולו, אחת הכיכרות הידועות בעיר.

ויה אפיה אנתיקה – הדרך הראשונה, החשובה והמפורסמת ביותר שנסללה מהעיר רומא. היא נבנתה ב-312 לספירה וחיברה בין רומא לקמפניה, לדרום איטליה ולשאר אזורים רחוקים יותר באיטליה.

ויה קולה די ריינצו – רחוב חשוב וארוך שחוצה את שכונת פראטי הסמוגה לותיקן. הוא שופע בתי אוכל וחנויות ואידיאלי לסיורי אוכל ויין.

אי הטיבר – טיברינה – אי קטן באמצע נהר טיבר. הוא נמצא בלב העיר, בין טרסטברה לגטו היהודי. כיום ממוקמים בו שני בתי חולים קטנים, קומץ חנויות וגלידריה. 

צ׳ירקו מאסימו – קירקוס מקסימוס – מגרש ששימש קרקס לבידור ההמון, למרוצי סוסים ולקרבות גלדיאטורים בעת העתיקה. פירוש שמו "הזירה הגדולה ביותר" והוא אכן מהמגרשים הגדולים שנבנו אי פעם.

קשת קונסטנטינוס – שער ניצחון ליד הקולוסיאום המוקדשת לקיסר קונסטנטינוס. זה שער הניצחון הגדול ביותר ששרד ברומא והמונומנט החשוב האחרון ברומא האימפריאלית.

מרפסת פינצ'ו (Terrazza del Pincio) – טרסה מרשימה במיוחד מהמאה ה-19. תצפית יפהפיה על העיר, משקיפה על פיאצה דל פופולו ועל בזיליקת פטרוס הקדוש.

גבעת אוונטינו (אוונטין) – גן התפוזים – אחת משבע הגבעות שרומא העתיקה נבנתה עליה. מדובר בגבעה רומנטית במיוחד עם גן תפוזים פורח ותצפית עם אחת מהתפציות היפות על מרכז רומא ועל הוותיקן.

אי הטיבר

שוק פורטה פורטזה – שער עתיק בעיר, ליד שכונת טרסטברה. זהו שוק הפשפשים הוותיק, הידוע והגדול ביותר, והוא פעיל רק בימי ראשון בשעות היום.

טירת סנט אנג'לו – קסטל סנט אנג׳לו וגשר סנט אנג'לו – מבנה ליד הוותיקן שפירוש שמו הוא "טירת המלאך הקדוש". הוא שימש כמאוזוליאום ומצודה ברומא העתיקה, וכיום הוא מוזאון.
מול הטירה ומעל נהר טיבר עומד גשר יפהפה שפירוש שמו "גשר המלאכים", ויש בו פסלי מלאכים מאת ברניני.

וילה בורגזה – אחד מהפארקים הציבוריים הגדולים ברומא. מדובר בפארק מעוצב ומהמם שנבנה במאה ה-17. הוא ממוקם ליד המדרגות הספרדיות ופיאצה דל פופולו.
גלריית בורגזה – גלריית אומנות קטנה ומוזאון בווילה בורגזה פינצ'אנה. הגלריה מכילה את אחד מאוספי האומנות הפרטיים הגדולים והיוקרתיים בעולם.

גבעת קווירינאלה וארמון הקווירינאלה – הגבעה הגבוהה ברומא, ליד מזרקת טרווי. עליה עומד הקווירינאלה, מבנה היסטורי ואחד משלושת המבנים הרשמיים של הנשיא. הוא שימש בעבר כמשכן האפיפיורים והארמון המלכותי לשעבר, וכיום הוא מעונו הרשמי של הנשיא.

הגטו היהודי ברומא

גטו רומא – הגטו היהודי של רומא – אזור קסום שידוע גם כגטו היהודי והרובע היהודי. הוא הוקם ב-1555 ברובע סנטאנג'לו, בין נהר טיבר לפיאצה ונציה. באותה תקופה יהודים חויבו לגור בו כ-242 שנה כאמצעי ענישה נגדם.

מזרקת הצבים – מזרקה קטנה, יפה ומיוחדת שנבנתה בגטו בתקופת הרנסנס המאוחרת. הצבים המעטרים אותה נוספו לה בשלב מאוחר יותר בידי ברניני.

בית הכנסת הגדול של רומא – בית הכנסת הגדול והיפה ביותר ברומא. הוא נפתח לראשונה בגטו ב-1904, והוא פופולרי מאוד בקרב מטיילים ישראלים.

המוזיאון היהודי של רומא – מוזאון קטן הממוקם במתחם בית הכנסת הגדול של רומא. הוא מוקדש ליהדות איטליה בכלל ולרומא בפרט. הוא מציג חנוכיות, תשמישי קדושה, יצירות של יהודים איטלקיים ועוד.

בית חב"ד רומא – בית חב"ד המרכזי נמצא במבנה יפהפה בפיאצה בולוניה, אזור יהודי שבו כיכר פופולרית. הוא מציע ארוחות ערב בשבתות ובחגים ושלל פעילויות לכל הגילים.

פסל משה – פסל שיש מפורסם, פרי יצירתו של מיכאלנג'לו מהמאה ה-16. הוא עומד בכנסיית סן פייטרו אין וינקולי (״פטרוס הקדוש בשלשלאות״) שבמרכז רומא. מדובר באחת מפניני האומנות האיטלקית.

גן הוורדים – גן ציבורי, רומנטי ופרחוני על גבעת אוונטינו (גבעת האוונטין) ובמרחק הליכה מהקולוסיאום. הוא נחנך ב-1931 ויש בו יותר מ-1000 ורדים, שרבים מהם הוענקו ממדינות אחרות.

שער טיטוס – שער ניצחון מהמאה הראשונה לספירה, הממוקם בפורום רומאנום מהמאה ה-1 לספירה. הוא נבנה לכבוד הקיסר טיטוס שניצח את היהודים במרד הגדול נגד האימפריה הרומית בארץ ישראל.

פה האמת – פסל שיש מוכר עם פרצוף חצוב בתוכו. הוא נבנה כנראה במאה ה-1 לספירה,
ונחשב כסוג של פוליגרף בימים ההם. ייתכן שהיה חלק ממזרקה באותה עת.

בית הכנסת הגדול של רומא

כשאמרנו שרומא עמוסה באטרקציות לא שיקרנו, והרי לכם ההוכחה הכתובה לכך.
יש בה הכול מהכול – רחובות יפים, כנסיות מפוארות, מזרקות רומנטיות, פסלים רבי רושם…
בירת איטליה עשירה עד מאוד בהיסטוריה, אומנות וארכיטקטורה מרשימה, וכל פינה בה היא ממתק לעיניים ולרוח. לא סתם מדובר באחת מהערים האהובות באירופה ובעולם – היא עוצרת נשימה ביופייה וגם באופייה. אם אתם נוסעים אליה בפעם הראשונה, אל תשכחו לעבור על הרשימה הזו ולהשתתף בסיורים המודרכים שלנו בין אוצרותיה הרבות. להתראות ברומא! באהבה, צוות רומיו 🧡

שתפו:

נמאס לכם להגיע למסעדה ברומא ושאין אליה מקום?
תכננו את הנסיעה שלכם לרומא מראש-
היכנסו לGoogle Maps ופשוט הזמינו מקומות למסעדות מראש🙌🏻

#רומא #מסעדהרומא #googlemaps #איטליה #למטיילרומא #roma #rome #italia #italy #גוגלמפות
...

אנחנו רוצים לכם חג שמח ושנה טובה!
מלאה באוכל טוב, טיולים מלאי חוויות והגשמת חלומות 🍎

אנחנו ברומיו מחכים לכם כאן ברומא לאורך כל תקופת החגים🍯🐝

#ראשהשנה #חגשמח #רומא #רומיו #rome #roma #איטליה #סיורים #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #אוכלרומאי
...

🍎🍎🍎
ברומא יש הרבה מסעדות מצוינות לארוחת ערב חגיגית ואנחנו דירגנו עבורכם את חמשת המסעדות שלדעתנו הן המתאימות ביותר לארוחת חג חגיגית ברומא⭐️

בין אם אתם זוג שמחפש ארוחת חג שקטה וזוגית או משפחה שהגיע לחגוג את החג ברומא ורוצה להתאגד סביב שולחן לערב חגיגי עם אוכל מעולה.


🍎 Trattoria Da Danilo - מסעדה אותנטית רומאית המציעה מגוון רחב של מנות קלאסיות כמו פסטה ופיצה אל טליו. המסעדה נמצאת ברובע טרסטברה והיא מומלצת ביותר.

🍎Ristorante Piperno - למי שמחפש ארוחת חג בנוסח יהודי-רומאי - זוהי מסעדה המתמחה במטבח יהודי רומאי, כולל אוכל מסורתי.

🍎Da Enzo al 29: מסעדה פופולרית ברומא המתמחה במטבח רומאי מסורתי. הפסטות הרומאיות והפיצה הרומאית הן בגדר חובה במסעדה זו.

🍎Bella Carne- ההתמחות של המסעדה היא במטבח בשרי כשר ומשובח. התפריט ייחודי ומגוון כי הוא משלב מנות יהודיות מסורתיות ואפילו ישראליות! למשל: ראש כבש עם ירקות מוחמצים; פלאפל; קוסקוס דגים; פסטה קרבונרה (ללא מוצרי חלב, כמובן) עם בשר מיובש וביצים טריות.

🍎Da Gino al Parlamento- מסעדה רומאית בסגנון של פעם, מסעדה שעברה מאב לבן והיום מתמחה בהגשת המנות הרומאיות בין הטובות ביותר בעיר.

אנחנו ממליצים בתקופה זו של השנה להזמין מראש מקום למסעדות שכן אילו מסעדות מבוקשות מאד בעיר.
יש אופציה להזמין ישירות דרך גוגל או דרך אפליקציות כמו The fork.🍎🍎🍎
...

המילים הכי שימושיות באיטלקית שאתם צריכים לארוז לחופשה הבאה שלכם באיטליה 🇮🇹🍕

#רומיו #איטליה #רומא #רומא🇮🇹 #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #italy #roma #rome #parole #מילים #למטייל #למטיילרומא
...

אחר צהריים בוילה בורגזה 🌳
הריאה הירוקה הגדולה ברומא מציעה מגוון רחב של פעילויות - לזוגות ולמשפחות עם ילדים , מתאים מאד לימי הקיץ החמים בשעות האחר הצהריים כשהעלים מצלים 🌳

#סיורסמטאות #רומאהנסתרת #רומיו #רומא #איטליה #וילהבורגזה #rome #roma Italy #villaborghese
...

מאחלים לכם סופ״ש מקסים מרומא הקייצית ☀️

#רומא #סמטאותרומא #סיוריםבעברית #רומיו #רומאלמטייל #rome #roma #italy
...

להוסיף להמלצות לביקור הקרוב ⭐️

אחד מהרופטופים המהממים בעיר-
Cielo terrace
נמצא בגג של המלון - Hotel de la Ville

המקום מציע גם מסעדה וגם בר עם נוף משגע על העיר⭐️
אנחנו ממליצים להגיע לאפרטיבו - קוקטיילים ונשנושים לקראת שעת השקיעה (בקיץ באיזור השעה 19:30-20:00) ולהנות משעת אפרטיבו שמתחילה באור יום ונגמרת בשקיעה מהממת על העיר!

אז אם עדיין לא הוספתם את המקום לביקור הזמן שלכם- זה הזמן!⭐️

#רופטופים #רומא #rome #roma #italy #italia
...

🏛️עובדות על הפנתאון🏛️

עד כה הפנתאון היה בכניסה חופשית למבקרים כחלק מהמנהג של רומא שאינו גובה כסף בכניסה לכנסיות. אך החל מיום שני האחרון ה- 3/7 עריית רומא מתחילה לחייב עבור כניסה לפנתאון בעלות כניסה של 5 יורו.

שעות הפתיחה היומיות שלו הן 09.00-19.00 (כניסה אחרונה 18.30).

כמה עובדות מעניינות על הפנתאון:

1. העמודים התומכים במבנה יובאו כולם ממצרים העתיקה - המשקל של כל עמוד מוערך בכ-60 טון.
2. הפנתאון הוא כנסייה? בשנת 608 לספירה, הקיסר פוקאס נתן את הפנתאון לאפיפיור הרביעי במתנה. האפיפיור קידש את הפנתאון לכבוד מריה הקדושה.
הפנתאון אומנם מוגדר ככנסייה רשמית אך כבר לא מתבצעים שם תפילות דת.
3. בכל שנה ב28 במאי עלי כותרת של ורדים נופלים מתקרת הפנתאון הפתוחה - זהו מנהג שקורה בכל שנה בפנתאון.
4. עובדה מעניינת נוספת על הפנתאון היא שהאמן רפאל קבור בתוך המבנה.
5. כיפת הפנתאון עד 1300 הייתה לכיפה הגדולה בעולם, התואר עבר לדואומו של פירנצה. אך, ברומא כיפת הפנתאון היא הכיפה הגבוה ביותר- יותר גבוהה מהכיפה של בזיליקת נסט פטרוס בכ-ס״מ אחד!
6. הפנתאון עדיין שומרת על שיאה- זוהי כיפת הבטון הגדולה בעולם התלויה ללא חיזוקים. ייתכן שהדבר נובע משילוב של גורמים, לרבות הקשתות בקירות בעובי של 6 מ׳ התומכים בתקפה- זאת הסיבה שמבחוץ הכיפה נראית מעט שטוחה ומבחנים מאד עגולה.

#פנתאון #רומא #איטליה #רומיו #סיורסמטאות #למטיילרומא
...

תפתחו יומנים ! 🏷️
ב6/7 מתחילה תקופת הסיילים ברומא🥳

וכל מה שאתם צריכים לדעת זה-
המילה Saldi באיטלקית אומרת סייל🤩

תקופת הסיילים בכל חנויות העיר תחל החל מה6/7 ועתידה להסתיים ב19/8

בין אם הזמנתם טיסה לרומא ובין אם לא - זה הזמן 🥳
מחכים לכם כאן 🤩

#רומא #סיורים #סיילים #sale #saldi #roma #rome #למטייל #רומאלמטייל #סיוריםבעברית #רומאהנסתרת #סמטאותרומא
...

לכבוד הקיץ כמו בכל שנה🏛️🌅
גגות רומא הופכים למקומות מפגש אהובים מאוד על תושבים ותיירים, מכיוון שהם מציעים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת. חללים מוגבהים אשר ממוקמים בדרך כלל על הבניינים הגבוהים ביותר בעיר, ומאפשרים למבקרים ליהנות מנופים מרהיבים תוך כדי מנוחה והנאה מהאווירה התוססת של רומא. בדר״כ הזמן המומלץ ביותר להגיע הוא כשעה לפני השקיעה ולחוות שקיעה קיצית מהממת.

רופטופים רבים מציעים הזדמנות ליהנות ממשקאות טעימים ומנות טעימות, מה שהופך את החוויה למהנה עוד יותר. המבקרים יכולים ללגום קוקטייל מרענן תוך התפעלות מהקולוסיאום המרשים, הפנתיאון, פונטנה די טרווי וכד׳.

לכן, אם אתם ברומא ורוצים לחוות חוויה ייחודית, אל תפספסו את ההזדמנות לבקר באחד מגגות העיר. בחרו מקום שווה ותיהנו מהנוף המרהיב שרק רומא יכולה להציע.
מבטיחים לכם חוויה בלתי נשכחת.

הרופטופים המומלצים:
🌅Cielo Terrace

🌅Oro Bistro

🌅Terrazza Nainer

🌅Terrazza Molinari

🌅The court

🌅Garden roof Trevi

#rooftop #רומא #רומיו #המלצות #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #סיוריםבעברית #למטייל
...

☕️☕️☕️
בקיץ באיטליה יש סוגים מסוימים של קפה שמותאמים בדיוק לחום האיטלקי. הנה כמה מהסוגים הפופולריים לקפה בקיץ באיטליה:

☕️Affogato:
זהו ייחודיות איטלקית שמשלבת את שתי התענוגות הגדולים ביותר של איטליה - ג`לאטו ואספרסו.

☕️Caffé Shakererato
שייק קפה -באמצעות ערבוב חזק של אספרסו עם קרח. התוצאה היא שייק קפה רענן המשמש כמו קינוח מושלם בימים חמים.

☕️Caffè Freddo
קפה עם קרח, אפשר גם לבקש Cappuccino Freddo - אותו הדבר רק עם חלב:)

☕️Granita Caffè
גרניטה- קרח גרוס מקופל על בסיס אספרסו , בדר״כ מוגש גם עם קצפת מעל (למי שאוהב קפה מתוק).

אז מה הקפה שלכם בקיץ? ☕️🥐

#רומא #רומיו #קפה #איטליה #קפהבאיטליה #קיץ Roma #caffè #italy #רומאלמטייל #סמטאות
...

פריחת היסמין ברומא 🪷
ידעתם ש..
בתקופה הזו של השנה סמטאות רומא מתקשטות בפרחי יסמין,
כל מה שצריך לעשות זה פשוט לעקוב אחרי הריח המשגע🪷

מגיעים בקרוב לעיר? הצטרפו לסיור הסמטאות שלנו ותוכלו להנות מהסמטאות במקושטות 🪷

#רומא #איטליה #רומיו #סמטאותרומא #רומאהנסתרת #roma #rome #italy #italia #יסמין #למטייל #רומאלמטייל
...

הקיץ הגיע לרומא! ואנחנו מתרגשים מאד🇮🇹🍝

#רומא #קיץ #רומיו #סיוריםבעברית #italytravel #roma #iloverome #רומאהנסתרת #סמטאות #סמטאותרומא #למטייל #rome #איטליה #חופשה #summervibes #summetime
...

Fontana Di Trevi ⛲️🇮🇹
או בשמה השני - מזרקת המשאלות ✨

אז כמה מטבעות אתם תרצו להשליך למזרקה?⛲️

#fontanaditrevi #roma #rome #רומיו #רומא #רומאהנסתרת #סמטאותרומא #סיוריםבעברית #סיוריםברומא #איטליה #italy #italia #למטייל #הידעת #הידעתםש #ידעתש
...

Made In Italy 🇮🇹
סיור אופנה ולייף סטייל - הכי שווה שתמצאו בעיר👠

בין אם זו פעם ראשונה שלכם בעיר ובין אם הייתם בעיר הרבה פעמים ואתם מחפשים סיור מיוחד! הפוסט הבא הוא בישבילכם👇🏻

אנחנו מזמינים אתם לסיור האופנה הייחודי רק לנו, סיור מלא בסטייל איטלקי שיאפשר לכם ללמוד על רומא ועולם האופנה האיטלקי מזוויות מיוחדות - תוך שילוב של היסטוריה, עיצוב וטיפים מושלמים לכל מי שמתכנן לעשות שופינג בעיר✨

מגיעים בקרוב לעיר? אז למה אתם מחכים ?👇🏻
https://did.li/romio-siurim
הכנסו ללינק הבא -דברו איתנו- והזמינו סיור בקלות 👠🇮🇹

#רומא #רומיו #סיור אופנה #איטליה #שיק #אופנה #דיור #סטיילינג #לייףסטייל #סטייל #madeinitaly #rome #roma #italy #italia #fashion #streetstyle #style #new
...

תנאי שירות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

פתח צ׳ט
היי! רומיו מציעה את שירות ההסעות והסיורים המובילים ברומא ופירנצה וכן טיולי יום וסיורי חוף בטוסקנה. הצוות שלנו זמין בשבילכם בוואטסאפ.