סיור בותיקן בעברית

מסע מרתק בין אוצרות מוזיאון הותיקן

הצטרפו לסיור בותיקן בעברית – סיור ייחודי והמבוקש ביותר במוזיאון בותיקן ברומא. סיור שהוא מסע מרתק אל אוצרות מדינת הותיקן.

מסלול הסיור המודרך בוותיקן: חדרי המוזיאון החשובים והקאפלה הסיסטינית.

מוזיאון הותיקן, ללא ספק אחד מהמוזיאונים המפורסמים והעשירים בעולם, מארח מדשנה מיליוני מבקרים מרחבי עולם.

הסיור הייחודי שלנו בותיקן מועבר בעברית על ידי מדריכת הבית שלנו, לי טפרברג, מדריכה ישראלית מקצועית החיה בפירנצה ובעלת הסמכה רשמית להדרכה בוותיקן ובאיטליה. לי מתמחה בהדרכת סיורים איכותיים בתחומי האומנות וההיסטוריה ותיצור עבורכם חווית סיור מהנה ומסקרנת עם הדרכה בגובה העיניים. 

עם חידוש התיירות הנכנסת לאיטליה, מוזיאון הוותיקן התאים עצמו לתקופה ומווסת את כניסת התיירים למוזיאון, באופן שמאפשר למטייל בותיקן ליהנות מהמוצגים ללא עומס וצפיפות – ביקור בוותיקן הוא חוויה יוצאת דופן וזו תקופה נהדרת ליהנות מהיופי והסיפורים המרתקים של מדינת הותיקן!

בטיול המודרך בותיקן נעבור בין חדרי המוזיאון החשובים, הגדושים באוספים של יצירות מופת, פסלים ועתיקות שנאספו ונשמרו בקנאות על ידי הוותיקן במשך מאות שנים בליווי הסברים מרתקים שיפיחו אור וחיים ביצירות. נבקר גם בקפלה הסיסטינית עוצרת הנשימה, הנחשבת לפלא אמנותי, שם מתקיים הטקס החשאי לבחירת האפיפיור. את יתר סודות הוותיקן תגלו בסיור

הסיורים בותיקן של רומיו הם המבוקשים והמומלצים ביותר על ידי המטיילים הישראלים ברומא. אנו מזמינים אתכם להתרשם מחוות דעת וההמלצות של המטיילים אודות הסיורים בותיקן באתר למטייל בלחיצה כאן: הותיקן למטייל – המלצות

הבטיחו את מקומכם בסיור במוזיאון הוותיקן:

מלאו פרטים במערכת ההזמנות בעמוד זה או באמצעות הודעת WhatsApp בעברית למספר 052-801-8872 – צוות הסיורים שלנו יישמח לסייע ולענות על כל שאלה.  סיור במוזיאון הותיקן עם מדריך ישראלי מומלץ. 

הזמינו סיור בותיקן

מוזיאון הותיקן נפתח לציבור על ידי האפיפיור קלמנטה ה-14 בשנת 1771. למעשה המתחם כולו מתחלק למוזיאונים, ארמונות הותיקן ולקאפלות- בתי תפילה קטנים שנועדו לשימושם של אנשים ספורים.

 בתוך המוזיאונים ישנם "תת מוזיאונים" המחולקים לתקופות ולסגנונות אומנות שונים: תוכלו למצוא את החדרים המוקדשים לתרבות האטרוסקית, למצרים העתיקה, כמו גם לתקופות מאוחרות יותר כמו הרנסאנס והבארוק, המוצגים בהיכל הפינאקוטקה של המוזיאון, או אפילו לעת המודרנית, עם אוסף המרכיב בין היתר את יצירותיהם של מארק שגאל, וינסנט ואן-גוך ועוד רבים וטובים. את עיקר העניין מושכים אמני רנסאנס מפורסמים כמו רפאל, מלוצו מפורלי, קרוואג'יו ומיכלאנג'לו. 

במהלך הסיור נתרכז בחלק מאותן יצירות בניסיון להתחקות אחר הרקע והתנאים שהובילו ליצירתן. בהמשך נעבור דרך הארמונות המרשימים, המאוירים ומפוסלים בזהב טהור ומלאים בחפצים ופסלים יקרי ערך. נעבור דרך אולם הפמוטים ואולם המפות, ונסביר את המשמעות העומדת מאחורי אותם חדרים. סיור מומלץ בוותיקן בעברית

ההגעה לקאפלה הסיסטינית לאחר מכן תמיד מלווה בפאתוס ובהתרגשות גדולה. הקאפלה, משמשת כיום אירועים מיוחדים בהשתתפות האפיפיור, כמו גם המקום בו נערכת ישיבת ה"קונקלאבה", במסגרתה, לאחר מותו של האפיפיור, מרוכזים הקרדינלים בהיכל הסגור ומחליטים על בחירתו של קרדינל שישמש כאפיפיור הבא. בשלהי המאה ה-15 הושלמה בנייתה של הקאפלה הסיסטינית כשמיטב אמנים בני זמנו, כגון פרוג'ינו ובוטיצ'לי, מאיירים משני צידיה של הקאפלה אירועים מכוננים מחייהם של משה רבנו ושל ישו. 

מיכלאנג'לו קיבל את מלאכת ציור התקרה של הקאפלה בתחילת המאה ה-16, ועבד עליה במשך 4 שנים, תוך כדי עליות וירידות במצב רוחו. מספרים כי בשלב מסוים אפילו ביקש מהאפיפיור לוותר על העבודה. כאשר העבודה הושלמה והוצגה לציבור בשנת 1512, היה ברור כי מדובר בפלא אומנותי. מיכלאנג'לו בחר לצייר את תיאור ההיסטוריה של האנושות, באמצעות הציור המרכזי שנקרא "יום הדין", ולצידו סדרה של ציורים המתארים את סיפורי בראשית, לצד הנביאים, וציורים המתארים את סיפורם של דוד וגולית, יהודית והולופרנס, ועוד תיאורים מקראיים. במהלך הסיור נסביר לעומק את המשמעויות המרובות שנגזרות מאותם פרסקאות. 
הצטרפו לסיור המעולה של רומיאו במזיאון הותיקן

ביקור בוותיקן: מדריך למטייל בוותיקן לשנת 2022

את כרטיס הכניסה למוזיאון מזמינים באופן ישיר דרך אתר מוזיאון הותיקן בתיאום איתנו. שימו לב בבקשה, כי על מנת שתוכלו להשתתף בסיור יש לרכוש כרטיסים בהתאם להנחיות פשוטות שאנו שולחים בלבד. הרכישה מתבצעת מהאתר הרשמי של מוזיאון הותיקן.

עלות כרטיס כניסה למוזיאון הותיקן לרכישה באתר הרשמי היא 21 יורו. עלות מופחתת לכרטיס לותיקן היא 12 יורו והוא מתאים לילדים בגילאי 7 עד 18 (כולל) וכן לסטודנטים. הרוכשים כרטיס מופחת צריכים להציג בכניסה למוזיאון תעודה מזהה ותעודת סטודנט בין לאומית.

משתתפי הסיור שלנו אינם עומדים בתור, שלרוב הוא ארוך מאוד, לרכישת הכרטיסים לותיקן, מכיוון שרכישת הכרטיסים מתבצעת מראש באתר הרשמי של מוזיאון הוותיקן. הכרטיס מאפשר דילוג על התור בקופות הוותיקן.

ילדים עד גיל 7 אינם מחויבים ברכישת כרטיס וכן גם בעלי כרטיס נכה בין לאומי באנגלית.

סיור בותיקן מתאים לכל מי שסקרן ורוצה לגלות דברים חדשים ולשמוע סיפורים מרתקים – כמובן גם ילדים! לי המדריכה שלנו נפלאה עם ילדים ובני נוער. סיור בעברית בוותיקן עם מדריכה ישראלית הוא דרך נפלאה ומיוחדת עבור הילדים להכיר ולחוות את הסיפורים והאוצרות של הותיקן – בגובה העיניים ובשפה שלהם.

סיורים בוותיקן כוללים הליכה לא מועטה וכרוכים בעליה במדרגות במספר אתרים במוזיאון – במקרה של מגבלת הליכה, היעזרות בכסא גלגלים או תינוקות בעגלה, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולהתייעץ איתנו. 

החל מחודש יולי 2021 מוזיאוני הותיקן פתוחים בימים ראשון עד חמישי מהשעה 8:30 בבוקר ועד השעה 18:30, וכן בימים שישי ושבת מהשעה 8:30 ועד 22:30. חשוב לשים לב כי בימי ראשון מוזיאון הוותיקן סגור. בחודשי החורף הותיקן סוגר את שערי המוזיאון לרוב כשעה לפני שעת הסגירה בקיץ. 
בתקופת שיגרה הותיקן עמוס מאוד במבקרים בשעות הבוקר, לכן ביקור בותיקן מומלץ בשעת הצהריים המאוחרות. הסיורים של רומיו במוזיאון נערכים בהתאם בשעות הצהריים הפחות עמוסות לטיול בוותיקן.
בימי ראשון נערכות לעיתים מיסות ברחבת כיכר סן פטרוס בהשתתפות האפיפיור. זוהי חוויה ייחודית ולמעוניינים להיכנס לרחבה בעת המיסה הכניסה בהרשמה מראש באתר הותיקן הרשמי.

ניתן לצלם את המוצגים במוזיאון ללא הפעלת פלאש. הצילום במתחם הקאפלה הסיסטינית אסור לחלוטין. מאוד נפוץ לשמוע את שומרי הותיקן נוזפים ״ !No Photos ״ במבקרים שרוצים לתפוס לרגע בעדשת המצלמה את ציורי התיקרה המרהיבים בקאפלה הסיסטינית.

כן.

  • כאמצעי זהירות, אטרקציות ואתרי תיירות ברומא, בינהם מוזיאוני הותיקן, התחילו מדיניות של הזמנת כרטיסים מראש בלבד, וזאת על מנת לווסת את כניסת המבקרים במוזיאון ולמנוע עומסים.
  • יש לעטיית מסכת פה ואף מסוג FFP2 (N95) במהלך הביקור במוזיאון הותיקן. בנוסף, הכניסה למוזיאון הותיקן מותנת במדידה אלקטרונית של חום גופם של המטיילים, על מנת לוודא שאינו עולה על 37.5 מעלות.
  •  יש הקפדה על שמירת מרחק והיגיינה. כאמור, הותיקן אינו עמוס בימים אלה וזה הזדמנות נפלאה ליהנות מטיול בותיקן ברומא.

כניסת מטיילים לותיקן כרוכה בבדיקה ביטחונית קצרה בכניסה למוזיאונים. אין כניסה עם חפצים חדים, מטריות גדולות ותיקי גב גדולים. את החפצים ניתן, אך לא מומלץ, לאחסן בשמירת החפצים של מוזיאון הותקין, ולחזור לקחת אותם בתום הסיור.

יש להגיע בלבוש מכבד. לא חובה ללבוש מכנסיים ארוכים, אך עליהם להיות בגובה הברכיים. למטייל בותיקן מומלץ להגיע בקבוק מים מראש.

** אנו ברומיו מציעים שירות הסעות משדה התעופה ברומא ומגוון יעדים נוספים עם נהגים מקצועיים ורכבים חדשים במחירים הטובים ברומא – שירות ההסעות שלנו הוא המומלץ ביותר בקרב המטיילים הישראלים באתר למטייל. רומיאו הסעות ברומא

סיורים נוספים

שתפו: