סיור ברומא הנסתרת - סיור ייחודי בטרסטוורה, הגטו היהודי ברומא, רומא העתיקה


מסלול הסיור ברומא: סמטאות טרסטוורה, האי טיברינה, הרובע היהודי ברומא (הגטו היהודי), טיאטרו די מרצ׳לו (הקולוסיאום הקטן), גבעת הקמפידוליו, הליכה לאורך הפורום הרומי וסיום למרגלות הקולוסיאום
 
הצטרפו לסיור ב״רומא הנסתרת״ - סיור גדוש וייחודי, ומהמבוקשים ברומא.
סיור מיוחד ומרתק ברומא שאינו מופיע בספרי ההדרכה הסטנדרטיים, המועבר בעברית באווירה קלילה ואינטימית.
מסלול הסיור משלב
טיול בין סמטאות שכונת טרסטברה (״מעבר לנהר״), אחת השכונות היפות והציוריות ברומא, שהפכה לרובע סטודנטים תוסס. משם עוברים לסיור ברובע היהודי ברומא (הגטו היהודי של רומא) הטומן בחובו היסטוריה מרתקת, ולאחר מכן למתחם הפורום הרומי, הקולוסיאום ושער טיטוס כדי לקבל טעימה מ"רומא העתיקה" (ללא כניסה לאתרים). בדרך תעברו בסמוך לנקודות ייחודיות ונסתרות נוספות, דוגמת האי טיברינה שעל גדות הטיבר, מקווה יהודי חבוי הממוקם במקום מפתיע, הקמפידוליו - בית העירייה היפה של רומא, ועוד נקודות מרתקות רבות הנסתרות מעיניהם של העוברים והשבים.
רומא כבר לא תיראה בעיניכם אותו הדבר..  

  • משך הסיור ברומא: כשלוש שעות וחצי עד ארבע שעות
  • גודל הקבוצה: עד שבעה זוגות 
  • עלות: 45 יורו למשתתף - ללא תשלום מראש

הבטיחו את מקומכם בסיור: במערכת ההזמנות בעמוד זה, בצ׳ט הפייסבוק שלנו או באמצעות ה-WhatsApp למספר 052-801-8872 - נשמח לסייע ולענות על כל שאלה!

אנו מזמינים אתכם להתרשם מחוות דעת וההמלצות האותנטיות של המטיילים שלנו אודות הסיורים ברומא הנסתרת באתר למטייל ברומא ולשתף גם בחוויה שלכם! טיול מודרך ברומא עם מדריך מנוסה בעברית - רומיו סיורים.

הזמן סיור

 טרסטוורה

את הסיור נתחיל בשכונת טראסטוורה, אחת השכונות המרתקות והאותנטיות ברומא. לשם מגיעים בדרך כלל לטיול בין הסמטאות של השכונה, השונה באופיה ובצורתה האורבנית משאר חלקי העיר. למעשה מדובר על מעין שכונת ימי ביניים בלבה של רומא. השכונה, שנחשבה בעבר למקום משכנם של הסוחרים והעובדים בני המעמד הנמוך, שינתה את פניה ונחשבת לאחד מהאיזורים היוקרתיים והמבוקשים ברומא. טראסטוורה, בהתאם לשמה, נמצאת מעבר לנהר הטיבר החוצה את העיר. ישנם חמישה גשרים אשר מובילים ממרכזה של רומא אל השכונה. אנחנו מתחילים את הסיור שלנו בכיכר המרכזית של טרסטברה, Piazza Trilussa, ליד חזית הכנסייה – Santa Maria In Trastevere

מעבר בין סמטאות שכונת טרסטוורה יוביל אתכם עד לצומת רחובות בהן התנהלו חיים יהודיים ענפים בתקופת ימי הביניים. המדריך ירחיב בנושא ויוביל אתכם אל סמטה צדדית בה התגלו שרידי בית כנסת עתיק וייחודי, הנמצא כיום במקום לא שיגרתי, ואת סיפורו המרתק נגלה בסיור. 

הגטו היהודי ברומא (הרובע היהודי)

הסיור שלנו שופך אור על סיפורה של הקהילה היהודית ברומא, אחת מהקהילות היהודיות העתיקות בעולם, ומגולל את שנות קיומה של הקהילה בעיר, בין פריחה והשתלבות, לבין שנים של דוחק, אפליה ועד לחוקי הגזע שכוננה ממשלתו הפאשיסטית של מוסוליני בשנת 1938.
משכונת טרסטוורה נמשיך לכיוון האי טיבר, אי קטן אשר התקבע בתודעה הרומאית כ"אי מרפא" ובמרכזו שני בתי חולים, שאחד מהם שייך לקהילה היהודית של העיר ונקרא "Ospedale Israelitico". נספר את סיפורו מאז הקמתו ואת סיפור כליאתם של יהודי רומא בתוך הגטו. המעבר באי טיבר מסמל גם את המעבר של יהודי רומא משכונת טראסטוורה חזרה אל העיר, במאה ה-16, אז הוקם והתבסס הרובע היהודי - ״הגטו״.

נערוך סיור בין הרחובות הראשיים של הרובע היהודי ונתמקד באלמנטים הפחות בולטים לעין, כמו הכנסיות שנמצאות בפתחו ומצדדיו, כיכר 

נערוך סיור בין הרחובות הראשיים של הרובע היהודי ונתמקד באלמנטים הפחות בולטים לעין, כמו הכנסיות שנמצאות בפתחו ומצדדיו, כיכר Piazza Delle Cinque Scole, בה שכנו חמישה בתי תפילה שונים, ובהמשך, דרך Via Della Reginella, נגיע אל הרחובות הפנימיים ואל כיכר מאתיי (Mattei) שמאחורי הגטו. זוהי כיכר קטנה ומקסימה, הנקראת על שם משפחת האצולה לה שייך הארמון שבמרכזה, ובה נצבת מזרקה קטנה ואלגנטית - ״מזרקת הצבים״.

רומא העתיקה - טיול לאורך הפורום הרומי והקולוסיאום

בהמשך נצא מהרובע היהודי דרך עתיקות תיאטרון מרצ'לו ונסיים את ההתמקדות בחלקו היהודי של הסיור, לא לפני שנתצפת על הפורום הרומי העתיק ועל שער טיטוס מכיכר הקאמפידוליו, כיכר העירייה היפהיפה של רומא. חדי העין יוכלו להבחין בתבליט המנורה בחלקו הפנימי של שער טיטוס, הנישאת על גבם של עבדים יהודים. נלך לאורך שדרות הפורום הרומאי, כשלסופו יתגלה הקולוסיאום - אחד משבעת פלאי עולם. 
זהו סיור המייצג את רומא האולטימטיבית - מצד אחד היסטוריה מפוארת וחסרת תקדים ומצד שני מודרניות ואטרקציות נסתרות. סיור מומלץ ברומא גם למטיילים שטיילו בעבר ברומא. טיול יוצא דופן ומיוחד ברומא עם מדריך מעולה
הסיור ״רומא הנסתרת״ תוכנן ונהגה בקפידה רבה בשיתוף ד״ר יעקופו ריאלה, יהודי רומאי, מומחה להיסטוריה של היהדות והנצרות ברומא בעת העתיקה.** אנו ברומיו מציעים גם שירות הסעות משדה התעופה ברומא ומגוון יעדים נוספים עם נהגים מקצועיים ורכבים חדשים במחירים הטובים ברומא - שירות ההסעות שלנו הוא המומלץ ביותר בקרב המטיילים הישראלים באתר למטייל.

סיורים נוספים