סיור בוותיקן בעברית - סיור מרתק בין אוצרות הותיקן עם לי טפרברג

הצטרפו לסיור בוותיקן - סיור ייחודי ומבוקש של רומיו במוזיאון הותיקן שהוא מסע מרתק אל אוצרות מדינת הותיקן ברומא.

מסלול הסיור המודרך בוותיקן: חדרי מוזיאון הוותיקן החשובים והקאפלה הסיסטינית.

מוזיאון הוותיקן ברומא, ללא ספק אחד מהמוזיאונים המפורסמים והעשירים בעולם, מארח מדי שנה מיליוני מבקרים.
הסיור הייחודי שלנו מועבר בעברית על ידי מדריכת הבית שלנו, לי טפרברג, מדריכה ישראלית מקצועית החיה בפירנצה ובעלת הסמכה רשמית להדרכה בוותיקן ובאיטליה. לי מתמחה בהדרכת סיורים איכותיים בתחומי האומנות וההיסטוריה ותיצור עבורכם חווית סיור מהנה ומסקרנת עם הדרכה בגובה העיניים. 
עם חידוש התיירות הנכנסת לאיטליה, מוזיאון הוותיקן התאים עצמו לתקופה ומווסת את כניסת התיירים למוזיאון, באופן שמאפשר למטייל בותיקן ליהנות מהמוצגים ללא עומס וצפיפות - ביקור בוותיקן הוא חוויה יוצאת דופן וזו תקופה נהדרת ליהנות מהיופי והסיפורים המרתקים של מדינת הותיקן!

בטיול המודרך בותיקן נעבור בין חדרי המוזיאון החשובים, הגדושים באוספים של יצירות מופת, פסלים ועתיקות שנאספו ונשמרו בקנאות על ידי הוותיקן במשך מאות שנים בליווי הסברים מרתקים שיפיחו אור וחיים ביצירות. נבקר גם בקפלה הסיסטינית עוצרת הנשימה, הנחשבת לפלא אמנותי, שם מתקיים הטקס החשאי לבחירת האפיפיור. את יתר סודות הוותיקן תגלו בסיור! 

  • משך הסיור: כשלוש שעות וחצי
  • מחיר סיור בוותיקן: עלות הדרכה בותיקן היא 50 יורו למשתתף - ללא תשלום מראש
  • עלות כרטיס כניסה למוזיאון הותיקן המדלג על התור: 21 יורו לאדם (רכישת הכרטיסים היא עצמאית באמצעות הנחיות שאנו מעבירים)

הבטיחו את מקומכם בסיור במוזיאון הוותיקן
: במערכת ההזמנות בעמוד זה, בצ׳ט הפייסבוק שלנו או באמצעות ה-WhatsApp למספר 052-801-8872 - נשמח לסייע ולענות על כל שאלה בנוגע לביקור בוותיקן ולחופשה שלכם ברומא 

הסיורים בותיקן של רומיו הם המבוקשים והמומלצים ביותר על ידי המטיילים הישראלים ברומא. אנו מזמינים אתכם להתרשם מחוות דעת וההמלצות של המטיילים אודות הסיורים בותיקן באתר למטייל בלחיצה כאן: הותיקן למטייל - המלצות. ס
יור במוזיאון הוותיקן בעברית עם מדריך סיורים מומלצים ברומא. סיור בעברית בוותיקן עם רומיו

הזמן סיור

מוזיאון הוותיקן נפתח לציבור על ידי האפיפיור קלמנטה ה-14 בשנת 1771. למעשה המתחם כולו מתחלק למוזיאונים, ארמונות הותיקן ולקאפלות- בתי תפילה קטנים שנועדו לשימושם של אנשים ספורים. בתוך המוזיאונים ישנם "תת מוזיאונים" המחולקים לתקופות ולסגנונות אומנות שונים: תוכלו למצוא את החדרים המוקדשים לתרבות האטרוסקית, למצרים העתיקה, כמו גם לתקופות מאוחרות יותר כמו הרנסאנס והבארוק, המוצגים בהיכל הפינאקוטקה של המוזיאון, או אפילו לעת המודרנית, עם אוסף המרכיב בין היתר את יצירותיהם של מארק שגאל, וינסנט ואן-גוך ועוד רבים וטובים. את עיקר העניין מושכים אמני רנסאנס מפורסמים כמו רפאל, מלוצו מפורלי, קרוואג'יו ומיכלאנג'לו. במהלך הביקור בוותיקן נתרכז בחלק מאותן יצירות בניסיון להתחקות אחר הרקע והתנאים שהובילו ליצירתן. בהמשך נעבור דרך הארמונות המרשימים, המאוירים ומפוסלים בזהב טהור ומלאים בחפצים ופסלים יקרי ערך. נעבור דרך אולם הפמוטים ואולם המפות, ונסביר את המשמעות העומדת מאחורי אותם חדרים. סיור מומלץ בוותיקן בעברית!

ההגעה לקאפלה הסיסטינית לאחר מכן תמיד מלווה בפאתוס ובהתרגשות גדולה. הקאפלה, משמשת כיום אירועים מיוחדים בהשתתפות האפיפיור, כמו גם המקום בו נערכת ישיבת ה"קונקלאבה", במסגרתה, לאחר מותו של האפיפיור, מרוכזים הקרדינלים בהיכל הסגור ומחליטים על בחירתו של קרדינל שישמש כאפיפיור הבא. בשלהי המאה ה-15 הושלמה בנייתה של הקאפלה הסיסטינית כשמיטב אמנים בני זמנו, כגון פרוג'ינו ובוטיצ'לי, מאיירים משני צידיה של הקאפלה אירועים מכוננים מחייהם של משה רבנו ושל ישו. מיכלאנג'לו קיבל את מלאכת ציור התקרה של הקאפלה בתחילת המאה ה-16, ועבד עליה במשך 4 שנים, תוך כדי עליות וירידות במצב רוחו. מספרים כי בשלב מסוים אפילו ביקש מהאפיפיור לוותר על העבודה. כאשר העבודה הושלמה והוצגה לציבור בשנת 1512, היה ברור כי מדובר בפלא אומנותי. מיכלאנג'לו בחר לצייר את תיאור ההיסטוריה של האנושות, באמצעות הציור המרכזי שנקרא "יום הדין", ולצידו סדרה של ציורים המתארים את סיפורי בראשית, לצד הנביאים, וציורים המתארים את סיפורם של דוד וגולית, יהודית והולופרנס, ועוד תיאורים מקראיים. במהלך הסיור נסביר לעומק את המשמעויות המרובות שנגזרות מאותם פרסקאות. 


ביקור בותיקן: מדריך למטייל בוותיקן לשנת 2022 


כיצד מתבצעת רכישת כרטיסים למוזיאון הותיקן?

את כרטיס הכניסה למוזיאון מזמינים באופן ישיר דרך אתר מוזיאון הותיקן בתיאום איתנו. שימו לב בבקשה, כי על מנת שתוכלו להשתתף בסיור יש לרכוש כרטיסים בהתאם להנחיות פשוטות שאנו שולחים בלבד. הרכישה מתבצעת מהאתר הרשמי של מוזיאון הותיקן. יש ליצור איתנו קשר לבדיקת זמינות מקומות לפני רכישת הכרטיסים. למעבר להנחיות לרכישת הכרטיסים מאתר מוזיאון הוותיקן - לחצו כאן.

מהי עלות כרטיס למוזיאון הותיקן?

עלות כרטיס כניסה למוזיאון הותיקן לרכישה באתר הרשמי היא 21 יורו. עלות מופחתת לכרטיס לותיקן היא 12 יורו והוא מתאים לילדים בגילאי 7 עד 18 (כולל) וכן לסטודנטים. הרוכשים כרטיס מופחת צריכים להציג בכניסה למוזיאון תעודה מזהה ותעודת סטודנט בין לאומית.

האם משתתפי הסיור בעברית בוותיקן צריכים להמתין בתור בכניסה למוזיאון?

משתתפי הסיור שלנו אינם עומדים בתור, שלרוב הוא ארוך מאוד, לרכישת הכרטיסים לותיקן, מכיוון שרכישת הכרטיסים מתבצעת מראש באתר הרשמי של מוזיאון הוותיקן. הכרטיס מאפשר דילוג על התור בקופות הוותיקן.


מי אינו מחוייב ברכישת כרטיס כניסה למוזיאון?

ילדים עד גיל 7 אינם מחויבים ברכישת כרטיס וכן גם בעלי כרטיס נכה בין לאומי.


הותיקן עם ילדים - האם סיור מודרך בותיקן מתאים לילדים?


הסיור מתאים לכל מי שסקרן ורוצה לגלות דברים חדשים ולשמוע סיפורים מרתקים - כמובן גם ילדים! לי המדריכה שלנו נפלאה עם ילדים ובני נוער. סיור בעברית בוותיקן עם מדריכה ישראלית הוא דרך נפלאה עבור הילדים לחוות את האתר המדהים הזה, בגובה העיניים ובשפה שלהם. הצטרפו אלינו, סיור בותיקן עם הדרכה בעברית!


האם סיור מודרך בותיקן מתאים עם עגלות ילדים, לנעזרים בכסא גלגלים או למי שמוגבל בהליכה?


חשוב לציין שהסיור כולל הליכה לא מועטה וכרוך בעליה במדרגות במספר אתרים בותיקן - אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולהתייעץ איתנו. 


מה הן שעות הפתיחה והסגירה של מוזיאון הותיקן ובאיזה שעות מומלץ להגיע לביקור בותיקן?


החל מחודש יולי 2021 מוזיאוני הותיקן פתוחים בימים ראשון עד חמישי מהשעה 8:30 בבוקר ועד השעה 18:30, וכן בימים שישי ושבת מהשעה 8:30 ועד 22:30. חשוב לשים לב כי בימי ראשון מוזיאון הוותיקן סגור. 
בחודשי החורף הותיקן סוגר את שערי המוזיאון לרוב כשעה לפני שעת הסגירה בקיץ. 
בתקופת שיגרה הותיקן עמוס מאוד במבקרים בשעות הבוקר, לכן ביקור בותיקן מומלץ בשעת הצהריים המאוחרות. הסיורים של רומיו במוזיאון נערכים בהתאם בשעות הצהריים הפחות עמוסות לטיול בוותיקן.
בימי ראשון נערכות לעיתים מיסות ברחבת כיכר סן פטרוס בהשתתפות האפיפיור. זוהי חוויה ייחודית ולמעוניינים להיכנס לרחבה בעת המיסה הכניסה בהרשמה מראש באתר הותיקן הרשמי.האם מותר לצלם במוזיאון הותיקן?

ניתן לצלם את המוצגים במוזיאון ללא הפעלת פלאש. הצילום במתחם הקאפלה הסיסטינית אסור לחלוטין. מאוד נפוץ לשמוע את שומרי הותיקן נוזפים !No Photos במבקרים שרוצים לתפוס לרגע בעדשת המצלמה את ציורי התיקרה המרהיבים בקאפלה הסיסטינית.


האם ישנן הנחיות חדשות בותיקן בתוקפה זו לאור הקורונה?


כן.
  • כאמצעי זהירות, אטרקציות ואתרי תיירות ברומא, בינהם מוזיאוני הותיקן, התחילו מדיניות של הזמנת כרטיסים מראש בלבד, וזאת על מנת לווסת את כניסת המבקרים במוזיאון ולמנוע עומסים.
  • יש לעטיית מסכת פה ואף מסוג FFP2 (N95) במהלך הביקור במוזיאון הותיקן. בנוסף, הכניסה למוזיאון הותיקן מותנת במדידה אלקטרונית של חום גופם של המטיילים, על מנת לוודא שאינו עולה על 37.5 מעלות.
  •  יש הקפדה על שמירת מרחק והיגיינה. כאמור, הותיקן אינו עמוס בימים אלה וזה הזדמנות נפלאה ליהנות מטיול בותיקן ברומא.


האם ישנו בידוק ביטחוני בכניסה לותיקן? 


כניסת מטיילים לותיקן כרוכה בבדיקה ביטחונית קצרה בכניסה למוזיאונים. אין כניסה עם חפצים חדים, מטריות גדולות ותיקי גב גדולים. את החפצים ניתן, אך לא מומלץ, לאחסן בשמירת החפצים של מוזיאון הותקין, ולחזור לקחת אותם בתום הסיור.


האם יש הנחיות מיוחדות בנוגע ללבוש בותיקן?


יש להגיע בלבוש מכבד. לא חובה ללבוש מכנסיים ארוכים, אך עליהם להיות בגובה הברכיים. למטייל בותיקן מומלץ להגיע בקבוק מים מראש.

** אנו ברומיאו מציעים שירות הסעות משדה התעופה ברומא ומגוון יעדים נוספים עם נהגים מקצועיים ורכבים חדשים במחירים הטובים ברומא - שירות ההסעות שלנו הוא המומלץ ביותר בקרב המטיילים הישראלים באתר למטייל.

סיורים נוספים