סיורי חוף בטוסקנה – לעוגנים בנמל ליבורנו

עוגנים במהלך חופשת הקרוז בנמל ליבורנו ורוצים לחוות את המיטב שיש לטוסקנה להציע ביום אחד?

הצטרפו אלינו לחוויה בלתי נשכחת של סיורי חוף בחבל טוסקנה, אחד האזורים היפים באיטליה ובעולם כולו, מקור השראה לבמאי סרטים, סופרים, אמנים ולכל מי שחפצה נפשו ביופי טהור, אמנות, שקט, מרחבים ואוכל טוב.

טוסקנה מפורסמת בעולם כולו מסיבות רבות: ראשית כמובן, יופיה הציורי. חבל הארץ הזה לא כולל רק את הגבעות והעמקים המפורסמים, אלא גם את אזור רצועת החוף המרשימה וכפריה הקטנים והאקזוטיים. קשה לחשוב על אזור שבו ברדיוס לא גדול מתרכז כל כך הרבה יופי ותרבות. בנוסף, האזור רווי בהיסטוריה פוליטית עשירה וחשובה, כאשר החותם המרכזי נותר כמובן בולט לעין- עיירות וערים המוגנות בחומות גבוהות ומרכזן העתיק בנוי מבתי אבן, סמטאות וטירות מבוצרות. טוסקנה בימינו כמובן שקטה ופסטורלית, אך בתקופת ימי הביניים ולאחר מכן האזור ידע מלחמות רבות, בין עיר אחת לשנייה (פירנצה וסיינה למשל) ובין תומכי מדינת האפיפיור (Guelfi) לבין תומכי האימפריה הסבבית (Ghibellini). 

תקופת הרנסאנס סימלה כידוע את פירנצה כמרכז חיי האומנות של איטליה, ואפשר לומר של העולם כולו. העיר הייתה מלאה ב-Botteghe – כלומר "חנויות" בהן ישבו יום וליל אמנים ידועים וחבר השוליות שלהם, נערים צעירים שסייעו לאומנים ולמדו בדקדוק כל פרט.

החיים האמנותיים התמזגו לחיים הפוליטיים באופן טבעי, כאשר אצילים ואנשי דת הבינו את החשיבות והערך של יצירות האמנות, ואת התוצאה הנשגבת אנו זוכים לראות בימינו בדמותן של ערים ועיירות שהן פנינות יופי ייחודיות. 

טוסקנה מסקרנת ואהובה על כולם, מבוגרים וילדים, שוחרי אמנות כמו גם אניני טעם. אנחנו ברומיו מזמינים אתכם להצטרף לצוות הנהגים המקומי והאיכותי שבנינו, ולנצל את העגינה שלכם בנמל ליבורנו לחוויה של טיול יום שנחקק בזיכרון ובלב.

בנינו עבורכם מספר מסלולים נוחים ומהנים לטיול  יום, למשך כשמונה שעות. הנהגים שלנו ישמחו לשרת אתכם באדיבות החל מהיציאה מהאוניה בבוקר ועד לסוף היום. 

מסלול 1: פיזה ופירנצה

איסוף בסביבות השעה 9 בבוקר. הנהג שלנו ימתין לכם בפתח היציאה מהאוניה בנמל ליבורנו. הנהג שלנו ימתין לכם עם שלט של ROMIO ביציאה מהאוניה. מנמל ליבורנו ניסע לעיר המפורסמת פיזה. פיזה ידועה כמובן בזכות המגדל הנוטה שלה, מגדל פיזה – La Torre Di Pisa. המגדל נבנה בין המאה ה-12 והמאה ה-14 וכבר בשלבים מוקדמים של בנייתו נשמטה חלק מהקרקע עליו הוא עומד, ומכאן נובעת הנטייה שלו, מה שהפך את המגדל (שבמקור היווה את מגדל הפעמון של כנסיית  Santa Maria Assunta  ) ואיתו את הכיכר המקיפה אותו כולה- "כיכר הניסים" – Piazza Dei Miracoli, למפורסמים בעולם כולו.

בפיזה אנחנו ממליצים לעצור לשעה-שעתיים (בהתאם לקצב שלכם) ולאחר מכן להמשיך בנסיעה לבירת האזור- העיר פירנצה. הנסיעה מפיזה לפירנצה תיקח בערך שעה וחצי, כך שלפי ההערכה ההגעה לפירנצה בסביבות 12:00-13:00 בצהריים. 

בפירנצה תוכלו לצאת לסיבוב רגלי במרכז העיר (מדובר על מרחק הליכה) ולצעוד בין הכיכרות והאתרים המפורסמים של העיר הנפלאה הזו. כנסיית סן לורנצו, כיכר הסיניורייה וגשר הצורפים המקסים שמעל לנהר הארנו- Il Ponte Vecchio. טיול בפירנצה יכול לארוך בין 3-4 שעות, כמובן ללא כניסה למוזיאונים ולאתרים אחרים, בעקבות מגבלות הזמן. 

בסוף היום הגדוש חוויות, בסביבות 16:00-16:30 התחלת יציאה מפירנצה לכיוון נמל ליבורנו, לנסיעה של בערך שעה וחצי. הגעה לליבורנו (עייפים אך מרוצים!) בסביבות 18:00 בערב להמשך ההפלגה.

מסלול 2: טיול מקוצר 6-7 שעות: פיזה ולוקה

איסוף בסביבות השעה 9 בבוקר מהיציאה מהאוניה בנמל ליבורנו. הנהג שלנו ימתין לכם עם שלט של ROMIO ביציאה מהאוניה. מנמל ליבורנו ניסע לעיר המפורסמת פיזה. פיזה ידועה כמובן בזכות המגדל הנוטה שלה, מגדל פיזה – La Torre Di Pisa. המגדל נבנה בין המאה ה-12 והמאה ה-14 וכבר בשלבים מוקדמים של בנייתו נשמטה חלק מהקרקע עליו הוא עומד, ומכאן נובעת הנטייה שלו, מה שהפך את המגדל (שבמקור היווה את מגדל הפעמון של כנסיית  Santa Maria Assunta  ) ואיתו את הכיכר המקיפה אותו כולה- "כיכר הניסים" – Piazza Dei Miracoli, למפורסמים בעולם כולו.

בפיזה אנחנו ממליצים לעצור לשעה-שעתיים (בהתאם לקצב שלכם) ולאחר מכן להמשיך בנסיעה לעיר קרובה ומקסימה- לוקה –Lucca. הנסיעה מפיזה ללוקה לוקחת בערך 30-40 דקות. לוקה הייתה עיר רומאית, ועד היום אפשר לשים לב לכך בשיטוט במרכז העיר. תוכלו להתרשם ממגדל ג'יוניג'י המרשים והאמפי-תיאטרון הרומי העתיק. סמטאות מרכז העיר שוקקות חיים ותוכלו למצוא אינספור מסעדות מקומיות איכותיות וחנויות אלגנטיות. ביקור בלוקה יכול לארוך כ-3-4 שעות.

בהמשך היום חזרה מלוקה אל הנמל בליבורנו, נסיעה של כשעה.

מסלול 3: וולטרה וסן ג'מיניאנו

איסוף מנמל ליבורנו בסביבות השעה 9 בבוקר ויציאה ליום טיול בעקבות שתיים מהעיירות היפות והמפורסמות בחבל טוסקנה: וולטרה , Volterra, וסן ג'מיניאנו – San Gimignano, עיירת המגדלים. כאן תוכלו לזכות בחוויה האולטימטיבית של עיירה קטנה עם היסטוריה עשירה, סמטאות צרים, בתי אבן שמובילים אל מרכזים מקומיים קטנים שהיוו מקום מפגש, הלוא הן הפיאצות- הכיכרות של העיירה. 

הנסיעה מליבורנו לוולטרה אורכת כשעה וחצי. וולטרה היא עיר אטרוסקית במקור, אחת מן הערים החשובות ביותר של העם הקדום הזה, והיא ידועה משחר ההיסטוריה בזכות מינרל האלבסטר שמצוי במערות שמסביב לעיירה, ואשר עזר לבסס את הכלכלה המקומית במשך מאות רבות. וולטרה הייתה דומיננטית בימי הביניים בצבאה החזק והגאה שלמרות נחיתותו המספרית הצליח פעמים רבות לשמור על העיר מפני פלישות של ערים זרות. העיירה מלאה בשרידים מתקופות שונות, אטרוסקית, רומאית, פלורנטינית. 

תוכלו גם להיכנס למוזיאון העירייה על מנת לחזות באוצרות האומנות שהשתמרו במהלך השנים. מוולטרה נמשיך לעיירה המקסימה סן ג'מיניאנו, גם היא מערבת סגנונות רבים המקרינים מאות רבות של היסטוריה עשירה, מלחמות בין צבאות (תקופת ימי הביניים בהם לכל עיר היה צבא ומשטר משלה), בריתות וקרבות מעמד בין אצילים, לוחמים, בעלי מקצוע חופשיים ופרולטריון. סן ג'מיניאנו ידועה במיוחד בזכות המגדלים הרבים שבה (כיום ישנם 14) והיא נקראת גם "מנהטן של ימי הביניים". חובבי הקולינריה יוכלו למצוא כן חנויות איכותיות רבות לממכר של מצרכים מקומיים ב-" Kilometro 0", כלומר מוצרים מקומיים אותנטיים: שמן זית, יינות, גבינות, נקניקים, ריבות ורטבים, ועוד מכל טוב. 

בסוף היום העשיר הזה נחזור לנמל ליבורנו, עד השעה 18:00 בערב, להמשך ההפלגה.

למחירון טיולי יום בטוסקנה מנמל ליבורנו ניתן לגלול מטה. לשריון הטיול בטוסקנה אנו מבקשים פרטי אשראי לביטחון בלבד.

צוות רומיו יישמח לסייע ולענות בכל שאלה. פנו אלינו בכל שאלה באמצעות מערכת ההזמנות בדף זה או בהודעת WhatsApp בעברית למספר 058-6911946.

אנו ברומיו מציעים גם שירותי הסעות פרטיים בטוסקנה בסטנדרט שירות גבוה – לפניות בנושא שירותי הסעות פרטיים בטוסקנה פנו אלינו בדף צור קשר.

הזמינו סיור חוף מנמל ליברונו

Private E-Class - עד שלושה נוסעים

070E4D14-1454-405C-8D33-F1DF42B1DBB3


וואן גדול - עד שמונה נוסעים


לתשעה נוסעים ומעלה - חלוקה לקבוצות של עד שמונה נוסעים בוואן

נמאס לכם להגיע למסעדה ברומא ושאין אליה מקום?
תכננו את הנסיעה שלכם לרומא מראש-
היכנסו לGoogle Maps ופשוט הזמינו מקומות למסעדות מראש🙌🏻

#רומא #מסעדהרומא #googlemaps #איטליה #למטיילרומא #roma #rome #italia #italy #גוגלמפות
...

אנחנו רוצים לכם חג שמח ושנה טובה!
מלאה באוכל טוב, טיולים מלאי חוויות והגשמת חלומות 🍎

אנחנו ברומיו מחכים לכם כאן ברומא לאורך כל תקופת החגים🍯🐝

#ראשהשנה #חגשמח #רומא #רומיו #rome #roma #איטליה #סיורים #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #אוכלרומאי
...

🍎🍎🍎
ברומא יש הרבה מסעדות מצוינות לארוחת ערב חגיגית ואנחנו דירגנו עבורכם את חמשת המסעדות שלדעתנו הן המתאימות ביותר לארוחת חג חגיגית ברומא⭐️

בין אם אתם זוג שמחפש ארוחת חג שקטה וזוגית או משפחה שהגיע לחגוג את החג ברומא ורוצה להתאגד סביב שולחן לערב חגיגי עם אוכל מעולה.


🍎 Trattoria Da Danilo - מסעדה אותנטית רומאית המציעה מגוון רחב של מנות קלאסיות כמו פסטה ופיצה אל טליו. המסעדה נמצאת ברובע טרסטברה והיא מומלצת ביותר.

🍎Ristorante Piperno - למי שמחפש ארוחת חג בנוסח יהודי-רומאי - זוהי מסעדה המתמחה במטבח יהודי רומאי, כולל אוכל מסורתי.

🍎Da Enzo al 29: מסעדה פופולרית ברומא המתמחה במטבח רומאי מסורתי. הפסטות הרומאיות והפיצה הרומאית הן בגדר חובה במסעדה זו.

🍎Bella Carne- ההתמחות של המסעדה היא במטבח בשרי כשר ומשובח. התפריט ייחודי ומגוון כי הוא משלב מנות יהודיות מסורתיות ואפילו ישראליות! למשל: ראש כבש עם ירקות מוחמצים; פלאפל; קוסקוס דגים; פסטה קרבונרה (ללא מוצרי חלב, כמובן) עם בשר מיובש וביצים טריות.

🍎Da Gino al Parlamento- מסעדה רומאית בסגנון של פעם, מסעדה שעברה מאב לבן והיום מתמחה בהגשת המנות הרומאיות בין הטובות ביותר בעיר.

אנחנו ממליצים בתקופה זו של השנה להזמין מראש מקום למסעדות שכן אילו מסעדות מבוקשות מאד בעיר.
יש אופציה להזמין ישירות דרך גוגל או דרך אפליקציות כמו The fork.🍎🍎🍎
...

המילים הכי שימושיות באיטלקית שאתם צריכים לארוז לחופשה הבאה שלכם באיטליה 🇮🇹🍕

#רומיו #איטליה #רומא #רומא🇮🇹 #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #italy #roma #rome #parole #מילים #למטייל #למטיילרומא
...

אחר צהריים בוילה בורגזה 🌳
הריאה הירוקה הגדולה ברומא מציעה מגוון רחב של פעילויות - לזוגות ולמשפחות עם ילדים , מתאים מאד לימי הקיץ החמים בשעות האחר הצהריים כשהעלים מצלים 🌳

#סיורסמטאות #רומאהנסתרת #רומיו #רומא #איטליה #וילהבורגזה #rome #roma Italy #villaborghese
...

מאחלים לכם סופ״ש מקסים מרומא הקייצית ☀️

#רומא #סמטאותרומא #סיוריםבעברית #רומיו #רומאלמטייל #rome #roma #italy
...

להוסיף להמלצות לביקור הקרוב ⭐️

אחד מהרופטופים המהממים בעיר-
Cielo terrace
נמצא בגג של המלון - Hotel de la Ville

המקום מציע גם מסעדה וגם בר עם נוף משגע על העיר⭐️
אנחנו ממליצים להגיע לאפרטיבו - קוקטיילים ונשנושים לקראת שעת השקיעה (בקיץ באיזור השעה 19:30-20:00) ולהנות משעת אפרטיבו שמתחילה באור יום ונגמרת בשקיעה מהממת על העיר!

אז אם עדיין לא הוספתם את המקום לביקור הזמן שלכם- זה הזמן!⭐️

#רופטופים #רומא #rome #roma #italy #italia
...

🏛️עובדות על הפנתאון🏛️

עד כה הפנתאון היה בכניסה חופשית למבקרים כחלק מהמנהג של רומא שאינו גובה כסף בכניסה לכנסיות. אך החל מיום שני האחרון ה- 3/7 עריית רומא מתחילה לחייב עבור כניסה לפנתאון בעלות כניסה של 5 יורו.

שעות הפתיחה היומיות שלו הן 09.00-19.00 (כניסה אחרונה 18.30).

כמה עובדות מעניינות על הפנתאון:

1. העמודים התומכים במבנה יובאו כולם ממצרים העתיקה - המשקל של כל עמוד מוערך בכ-60 טון.
2. הפנתאון הוא כנסייה? בשנת 608 לספירה, הקיסר פוקאס נתן את הפנתאון לאפיפיור הרביעי במתנה. האפיפיור קידש את הפנתאון לכבוד מריה הקדושה.
הפנתאון אומנם מוגדר ככנסייה רשמית אך כבר לא מתבצעים שם תפילות דת.
3. בכל שנה ב28 במאי עלי כותרת של ורדים נופלים מתקרת הפנתאון הפתוחה - זהו מנהג שקורה בכל שנה בפנתאון.
4. עובדה מעניינת נוספת על הפנתאון היא שהאמן רפאל קבור בתוך המבנה.
5. כיפת הפנתאון עד 1300 הייתה לכיפה הגדולה בעולם, התואר עבר לדואומו של פירנצה. אך, ברומא כיפת הפנתאון היא הכיפה הגבוה ביותר- יותר גבוהה מהכיפה של בזיליקת נסט פטרוס בכ-ס״מ אחד!
6. הפנתאון עדיין שומרת על שיאה- זוהי כיפת הבטון הגדולה בעולם התלויה ללא חיזוקים. ייתכן שהדבר נובע משילוב של גורמים, לרבות הקשתות בקירות בעובי של 6 מ׳ התומכים בתקפה- זאת הסיבה שמבחוץ הכיפה נראית מעט שטוחה ומבחנים מאד עגולה.

#פנתאון #רומא #איטליה #רומיו #סיורסמטאות #למטיילרומא
...

תפתחו יומנים ! 🏷️
ב6/7 מתחילה תקופת הסיילים ברומא🥳

וכל מה שאתם צריכים לדעת זה-
המילה Saldi באיטלקית אומרת סייל🤩

תקופת הסיילים בכל חנויות העיר תחל החל מה6/7 ועתידה להסתיים ב19/8

בין אם הזמנתם טיסה לרומא ובין אם לא - זה הזמן 🥳
מחכים לכם כאן 🤩

#רומא #סיורים #סיילים #sale #saldi #roma #rome #למטייל #רומאלמטייל #סיוריםבעברית #רומאהנסתרת #סמטאותרומא
...

לכבוד הקיץ כמו בכל שנה🏛️🌅
גגות רומא הופכים למקומות מפגש אהובים מאוד על תושבים ותיירים, מכיוון שהם מציעים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת. חללים מוגבהים אשר ממוקמים בדרך כלל על הבניינים הגבוהים ביותר בעיר, ומאפשרים למבקרים ליהנות מנופים מרהיבים תוך כדי מנוחה והנאה מהאווירה התוססת של רומא. בדר״כ הזמן המומלץ ביותר להגיע הוא כשעה לפני השקיעה ולחוות שקיעה קיצית מהממת.

רופטופים רבים מציעים הזדמנות ליהנות ממשקאות טעימים ומנות טעימות, מה שהופך את החוויה למהנה עוד יותר. המבקרים יכולים ללגום קוקטייל מרענן תוך התפעלות מהקולוסיאום המרשים, הפנתיאון, פונטנה די טרווי וכד׳.

לכן, אם אתם ברומא ורוצים לחוות חוויה ייחודית, אל תפספסו את ההזדמנות לבקר באחד מגגות העיר. בחרו מקום שווה ותיהנו מהנוף המרהיב שרק רומא יכולה להציע.
מבטיחים לכם חוויה בלתי נשכחת.

הרופטופים המומלצים:
🌅Cielo Terrace

🌅Oro Bistro

🌅Terrazza Nainer

🌅Terrazza Molinari

🌅The court

🌅Garden roof Trevi

#rooftop #רומא #רומיו #המלצות #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #סיוריםבעברית #למטייל
...

☕️☕️☕️
בקיץ באיטליה יש סוגים מסוימים של קפה שמותאמים בדיוק לחום האיטלקי. הנה כמה מהסוגים הפופולריים לקפה בקיץ באיטליה:

☕️Affogato:
זהו ייחודיות איטלקית שמשלבת את שתי התענוגות הגדולים ביותר של איטליה - ג`לאטו ואספרסו.

☕️Caffé Shakererato
שייק קפה -באמצעות ערבוב חזק של אספרסו עם קרח. התוצאה היא שייק קפה רענן המשמש כמו קינוח מושלם בימים חמים.

☕️Caffè Freddo
קפה עם קרח, אפשר גם לבקש Cappuccino Freddo - אותו הדבר רק עם חלב:)

☕️Granita Caffè
גרניטה- קרח גרוס מקופל על בסיס אספרסו , בדר״כ מוגש גם עם קצפת מעל (למי שאוהב קפה מתוק).

אז מה הקפה שלכם בקיץ? ☕️🥐

#רומא #רומיו #קפה #איטליה #קפהבאיטליה #קיץ Roma #caffè #italy #רומאלמטייל #סמטאות
...

פריחת היסמין ברומא 🪷
ידעתם ש..
בתקופה הזו של השנה סמטאות רומא מתקשטות בפרחי יסמין,
כל מה שצריך לעשות זה פשוט לעקוב אחרי הריח המשגע🪷

מגיעים בקרוב לעיר? הצטרפו לסיור הסמטאות שלנו ותוכלו להנות מהסמטאות במקושטות 🪷

#רומא #איטליה #רומיו #סמטאותרומא #רומאהנסתרת #roma #rome #italy #italia #יסמין #למטייל #רומאלמטייל
...

הקיץ הגיע לרומא! ואנחנו מתרגשים מאד🇮🇹🍝

#רומא #קיץ #רומיו #סיוריםבעברית #italytravel #roma #iloverome #רומאהנסתרת #סמטאות #סמטאותרומא #למטייל #rome #איטליה #חופשה #summervibes #summetime
...

Fontana Di Trevi ⛲️🇮🇹
או בשמה השני - מזרקת המשאלות ✨

אז כמה מטבעות אתם תרצו להשליך למזרקה?⛲️

#fontanaditrevi #roma #rome #רומיו #רומא #רומאהנסתרת #סמטאותרומא #סיוריםבעברית #סיוריםברומא #איטליה #italy #italia #למטייל #הידעת #הידעתםש #ידעתש
...

Made In Italy 🇮🇹
סיור אופנה ולייף סטייל - הכי שווה שתמצאו בעיר👠

בין אם זו פעם ראשונה שלכם בעיר ובין אם הייתם בעיר הרבה פעמים ואתם מחפשים סיור מיוחד! הפוסט הבא הוא בישבילכם👇🏻

אנחנו מזמינים אתם לסיור האופנה הייחודי רק לנו, סיור מלא בסטייל איטלקי שיאפשר לכם ללמוד על רומא ועולם האופנה האיטלקי מזוויות מיוחדות - תוך שילוב של היסטוריה, עיצוב וטיפים מושלמים לכל מי שמתכנן לעשות שופינג בעיר✨

מגיעים בקרוב לעיר? אז למה אתם מחכים ?👇🏻
https://did.li/romio-siurim
הכנסו ללינק הבא -דברו איתנו- והזמינו סיור בקלות 👠🇮🇹

#רומא #רומיו #סיור אופנה #איטליה #שיק #אופנה #דיור #סטיילינג #לייףסטייל #סטייל #madeinitaly #rome #roma #italy #italia #fashion #streetstyle #style #new
...

תנאי שירות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

פתח צ׳ט
היי! צוות הסיורים של רומיו זמין ב-Whatsapp לענות על כל שאלה.