סיורי חוף בטוסקנה – לעוגנים בנמל ליבורנו

עוגנים במהלך חופשת הקרוז בנמל ליבורנו ורוצים לחוות את המיטב שיש לטוסקנה להציע ביום אחד?

הצטרפו אלינו לחוויה בלתי נשכחת של סיורי חוף בחבל טוסקנה, אחד האזורים היפים באיטליה ובעולם כולו, מקור השראה לבמאי סרטים, סופרים, אמנים ולכל מי שחפצה נפשו ביופי טהור, אמנות, שקט, מרחבים ואוכל טוב.

טוסקנה מפורסמת בעולם כולו מסיבות רבות: ראשית כמובן, יופיה הציורי. חבל הארץ הזה לא כולל רק את הגבעות והעמקים המפורסמים, אלא גם את אזור רצועת החוף המרשימה וכפריה הקטנים והאקזוטיים. קשה לחשוב על אזור שבו ברדיוס לא גדול מתרכז כל כך הרבה יופי ותרבות. בנוסף, האזור רווי בהיסטוריה פוליטית עשירה וחשובה, כאשר החותם המרכזי נותר כמובן בולט לעין- עיירות וערים המוגנות בחומות גבוהות ומרכזן העתיק בנוי מבתי אבן, סמטאות וטירות מבוצרות. טוסקנה בימינו כמובן שקטה ופסטורלית, אך בתקופת ימי הביניים ולאחר מכן האזור ידע מלחמות רבות, בין עיר אחת לשנייה (פירנצה וסיינה למשל) ובין תומכי מדינת האפיפיור (Guelfi) לבין תומכי האימפריה הסבבית (Ghibellini). 

תקופת הרנסאנס סימלה כידוע את פירנצה כמרכז חיי האומנות של איטליה, ואפשר לומר של העולם כולו. העיר הייתה מלאה ב-Botteghe – כלומר "חנויות" בהן ישבו יום וליל אמנים ידועים וחבר השוליות שלהם, נערים צעירים שסייעו לאומנים ולמדו בדקדוק כל פרט.

החיים האמנותיים התמזגו לחיים הפוליטיים באופן טבעי, כאשר אצילים ואנשי דת הבינו את החשיבות והערך של יצירות האמנות, ואת התוצאה הנשגבת אנו זוכים לראות בימינו בדמותן של ערים ועיירות שהן פנינות יופי ייחודיות. 

טוסקנה מסקרנת ואהובה על כולם, מבוגרים וילדים, שוחרי אמנות כמו גם אניני טעם. אנחנו ברומיו מזמינים אתכם להצטרף לצוות הנהגים המקומי והאיכותי שבנינו, ולנצל את העגינה שלכם בנמל ליבורנו לחוויה של טיול יום שנחקק בזיכרון ובלב.

בנינו עבורכם מספר מסלולים נוחים ומהנים לטיול  יום, למשך כשמונה שעות. הנהגים שלנו ישמחו לשרת אתכם באדיבות החל מהיציאה מהאוניה בבוקר ועד לסוף היום. 

מסלול 1: פיזה ופירנצה

איסוף בסביבות השעה 9 בבוקר. הנהג שלנו ימתין לכם בפתח היציאה מהאוניה בנמל ליבורנו. הנהג שלנו ימתין לכם עם שלט של ROMIO ביציאה מהאוניה. מנמל ליבורנו ניסע לעיר המפורסמת פיזה. פיזה ידועה כמובן בזכות המגדל הנוטה שלה, מגדל פיזה – La Torre Di Pisa. המגדל נבנה בין המאה ה-12 והמאה ה-14 וכבר בשלבים מוקדמים של בנייתו נשמטה חלק מהקרקע עליו הוא עומד, ומכאן נובעת הנטייה שלו, מה שהפך את המגדל (שבמקור היווה את מגדל הפעמון של כנסיית  Santa Maria Assunta  ) ואיתו את הכיכר המקיפה אותו כולה- "כיכר הניסים" – Piazza Dei Miracoli, למפורסמים בעולם כולו.

בפיזה אנחנו ממליצים לעצור לשעה-שעתיים (בהתאם לקצב שלכם) ולאחר מכן להמשיך בנסיעה לבירת האזור- העיר פירנצה. הנסיעה מפיזה לפירנצה תיקח בערך שעה וחצי, כך שלפי ההערכה ההגעה לפירנצה בסביבות 12:00-13:00 בצהריים. 

בפירנצה תוכלו לצאת לסיבוב רגלי במרכז העיר (מדובר על מרחק הליכה) ולצעוד בין הכיכרות והאתרים המפורסמים של העיר הנפלאה הזו. כנסיית סן לורנצו, כיכר הסיניורייה וגשר הצורפים המקסים שמעל לנהר הארנו- Il Ponte Vecchio. טיול בפירנצה יכול לארוך בין 3-4 שעות, כמובן ללא כניסה למוזיאונים ולאתרים אחרים, בעקבות מגבלות הזמן. 

בסוף היום הגדוש חוויות, בסביבות 16:00-16:30 התחלת יציאה מפירנצה לכיוון נמל ליבורנו, לנסיעה של בערך שעה וחצי. הגעה לליבורנו (עייפים אך מרוצים!) בסביבות 18:00 בערב להמשך ההפלגה.

מסלול 2: טיול מקוצר 6-7 שעות: פיזה ולוקה

איסוף בסביבות השעה 9 בבוקר מהיציאה מהאוניה בנמל ליבורנו. הנהג שלנו ימתין לכם עם שלט של ROMIO ביציאה מהאוניה. מנמל ליבורנו ניסע לעיר המפורסמת פיזה. פיזה ידועה כמובן בזכות המגדל הנוטה שלה, מגדל פיזה – La Torre Di Pisa. המגדל נבנה בין המאה ה-12 והמאה ה-14 וכבר בשלבים מוקדמים של בנייתו נשמטה חלק מהקרקע עליו הוא עומד, ומכאן נובעת הנטייה שלו, מה שהפך את המגדל (שבמקור היווה את מגדל הפעמון של כנסיית  Santa Maria Assunta  ) ואיתו את הכיכר המקיפה אותו כולה- "כיכר הניסים" – Piazza Dei Miracoli, למפורסמים בעולם כולו.

בפיזה אנחנו ממליצים לעצור לשעה-שעתיים (בהתאם לקצב שלכם) ולאחר מכן להמשיך בנסיעה לעיר קרובה ומקסימה- לוקה –Lucca. הנסיעה מפיזה ללוקה לוקחת בערך 30-40 דקות. לוקה הייתה עיר רומאית, ועד היום אפשר לשים לב לכך בשיטוט במרכז העיר. תוכלו להתרשם ממגדל ג'יוניג'י המרשים והאמפי-תיאטרון הרומי העתיק. סמטאות מרכז העיר שוקקות חיים ותוכלו למצוא אינספור מסעדות מקומיות איכותיות וחנויות אלגנטיות. ביקור בלוקה יכול לארוך כ-3-4 שעות.

בהמשך היום חזרה מלוקה אל הנמל בליבורנו, נסיעה של כשעה.

מסלול 3: וולטרה וסן ג'מיניאנו

איסוף מנמל ליבורנו בסביבות השעה 9 בבוקר ויציאה ליום טיול בעקבות שתיים מהעיירות היפות והמפורסמות בחבל טוסקנה: וולטרה , Volterra, וסן ג'מיניאנו – San Gimignano, עיירת המגדלים. כאן תוכלו לזכות בחוויה האולטימטיבית של עיירה קטנה עם היסטוריה עשירה, סמטאות צרים, בתי אבן שמובילים אל מרכזים מקומיים קטנים שהיוו מקום מפגש, הלוא הן הפיאצות- הכיכרות של העיירה. 

הנסיעה מליבורנו לוולטרה אורכת כשעה וחצי. וולטרה היא עיר אטרוסקית במקור, אחת מן הערים החשובות ביותר של העם הקדום הזה, והיא ידועה משחר ההיסטוריה בזכות מינרל האלבסטר שמצוי במערות שמסביב לעיירה, ואשר עזר לבסס את הכלכלה המקומית במשך מאות רבות. וולטרה הייתה דומיננטית בימי הביניים בצבאה החזק והגאה שלמרות נחיתותו המספרית הצליח פעמים רבות לשמור על העיר מפני פלישות של ערים זרות. העיירה מלאה בשרידים מתקופות שונות, אטרוסקית, רומאית, פלורנטינית. 

תוכלו גם להיכנס למוזיאון העירייה על מנת לחזות באוצרות האומנות שהשתמרו במהלך השנים. מוולטרה נמשיך לעיירה המקסימה סן ג'מיניאנו, גם היא מערבת סגנונות רבים המקרינים מאות רבות של היסטוריה עשירה, מלחמות בין צבאות (תקופת ימי הביניים בהם לכל עיר היה צבא ומשטר משלה), בריתות וקרבות מעמד בין אצילים, לוחמים, בעלי מקצוע חופשיים ופרולטריון. סן ג'מיניאנו ידועה במיוחד בזכות המגדלים הרבים שבה (כיום ישנם 14) והיא נקראת גם "מנהטן של ימי הביניים". חובבי הקולינריה יוכלו למצוא כן חנויות איכותיות רבות לממכר של מצרכים מקומיים ב-" Kilometro 0", כלומר מוצרים מקומיים אותנטיים: שמן זית, יינות, גבינות, נקניקים, ריבות ורטבים, ועוד מכל טוב. 

בסוף היום העשיר הזה נחזור לנמל ליבורנו, עד השעה 18:00 בערב, להמשך ההפלגה.

למחירון טיולי יום בטוסקנה מנמל ליבורנו ניתן לגלול מטה. לשריון הטיול בטוסקנה אנו מבקשים פרטי אשראי לביטחון בלבד.

צוות רומיו יישמח לסייע ולענות בכל שאלה. פנו אלינו בכל שאלה באמצעות מערכת ההזמנות בדף זה או בהודעת WhatsApp בעברית למספר 058-6911946.

אנו ברומיו מציעים גם שירותי הסעות פרטיים בטוסקנה בסטנדרט שירות גבוה – לפניות בנושא שירותי הסעות פרטיים בטוסקנה פנו אלינו בדף צור קשר.

הזמינו סיור חוף מנמל ליברונו

מחירון טיולי יום מנמל ליבורנו - בהתאם למסלול הנבחר

Private E-Class - עד שלושה נוסעים

מחיר: €440-460
070E4D14-1454-405C-8D33-F1DF42B1DBB3

וואן מרצדס - עד שמונה נוסעים

מחיר: €490-510