הכנסיות היפות ברומא

איטליה היא אחת מהמדינות הקתוליות באירופה, ובירתה רומא היא מוקד הנצרות הקתולית עוד מימי האימפריה הרומית. הוכחה לכך היא המדינה הקטנה המובלעת בה, קריית הוותיקן, המשמשת כמרכז הנצרות הקתולית העולמי בראשות האפיפיור. ברומא לבדה יש יותר מ- 900 (!) כנסיות, עובדה המבססת אותה כאחת מהערים האירופיות ה"מלאות" בכנסיות. כניסה אל רבות מהן (בחינם לרוב) תחשוף בפניכם אוסף אדיר של יצירות אומנות יפהפיות, ההופך את הכנסיות ליצירות אומנות בפני עצמן (אפשר לראות עבודות של האומן של קרוואג'יו, למשל, ביותר משלוש כנסיות ברומא). אם הצלחנו לסקרן אתכם, אז קבלו כמה מהכנסיות היפות ברומא על פי רומיו:

מה עושים ברומא - המדריך השלם. המלצות רומא -רשימת אתרים ברומא למטייל, טיפים לרומא ועוד -המדריך השלם לרומא.

בזיליקת פטרוס הקדוש - St. Peter's Basilica

בזיליקת פטרוס הקדוש היא אולי הכנסייה המפורסמת בעולם, ה"ירושלים" של קריית הוותיקן. מדובר במבנה המרכזי שלה, הגדול ביותר בעולם הנוצרי. היא נפתחה לקהל במאה ה-16 ומשמשת מאז אתר צליינות, כנסיית האם של הנצרות הקתולית ואחד מהאתרים הקדושים ביותר לנצרות. לפי האמונה פטרוס הקדוש קבור בה (אחד משנים-עשר שליחיו של ישו והאפיפיור הראשון). זוהי כנסייה יפהפייה בסגנון רנסנס ובארוק והיא השפיעה מאוד על אדריכלות באיטליה ואדריכלות בכלל. האומן הדגול מיכאלנג'לו יצר את כיפתה, שהפכה לדוגמה לבאות אחריה בעולם, ובפנים הכנסייה מופיעות כמה מעבודותיו (וגם עבודות של רפאל, ברניני וברמנטה). הכנסייה עמוסה ביצירות אומנות מפוארות כמו ציורי קיר ופסלים, וכל פינה בה היא ממתק אמיתי לעיניים.  היתרון הוא שביקור בה לא מצריך דרכון ולא תשלום, רק סבלנות בתורים הארוכים של סקרנים מכל העולם. אזהרה – ביקור ברומא ללא ביקור בוותיקן הוא עבירה פלילית! (בצחוק).

מיוחד – אם כל הכנסיות ברומא (וכנראה גם בעולם).

כתובת: Piazza San Pietro

הפנתאון - Pantheon

"פנתאון" היא מילה ביוונית שפירושה "כל האלים", ואכן המבנה המעוגל הזה היה בעבר מקדש לאלים. הוא הוקם במאה ה-1 לספירה ושימש אז מקדש, מקום אסיפה ובית משפט. מדובר באחד מהאתרים העתיקים ברומא ובמבנה השמור ביותר מהאימפריה הרומית, ומטיילים מכל העולם באים לחזות בו. מאז הרנסנס הוא הפך למקום קבורה לאנשים חשובים כמו האומן רפאל ומלכים, ובמאה ה-7 הוא הומר לכנסייה העונה לשם "סנטה מריה רוטונדה". כיפתו המרשימה היא בין הגדולות ביותר שנבנו ונחשבת לפלא הנדסי (מיכאלנג'לו קיבל ממנה השראה בבניית הכיפה של בזיליקת פטרוס הקדוש). כמו כן, ניכרת ההשפעה היוונית בבניית הפנתאון על עמודים ובכניסה הרחבה שלו. הוא מוכר גם בזכות הפתח במרכז הכיפה, "העין" שמשאירה את החלל הפנימי פתוח לקרני השמש המלטפות. בתוך המבנה תתפעלו גם מהעמודים, עבודות השיש, דלתות ותקרת הברונזה והקישוטים הפנימיים. הפנתאון –חלק בלתי נפרד מהפנתאון של רומא!

מיוחד – המבנה השמור ביותר מרומא העתיקה.

כתובת: Piazza della Rotonda

סנטה מריה אין טרסטוורה - Basilica di Santa Maria in Trastevere

בזיליקת "מריה הקדושה בטרסטוורה" מוקדשת למריה והיא נמצאת, כאמור, ברובע טרסטוורה, רובע מתויר מאוד ברומא. היא נבנתה (כנראה) ב-350 לספירה ומכאן שהיא אחת מהעתיקות ברומא.  זוהי כנראה הכנסייה הראשונה שאירחה טקסים דתיים והיא אחת מהחשובות בעיר. סגנונה רומנסקי והיא שונה בצורתה מהכנסיות הגדולות מהרנסנס. כמה מחפצי האומנות החשובים של רומא הועברו אליה, דוגמת עמודים ממרחצאות קרקלה, ושרידים דתיים רבים נמצאים בה, דוגמת ראשה של אפולוניה הקדושה. היא מוכרת במיוחד בזכות הפסיפסים המיוחדים המעטרים אותה מהמאה ה-12 וה-13. הם מתארים את חייה של מריה, ויש ביניהם פסיפסים ביזנטיים ופסיפסים של האומן קווליני. כמו כן, עומדים בה 22 עמודים רומיים מרשימים. כדאי לשבת ליד המזרקה שמחוץ לכנסייה ו"לספוג" משם את יופייה. אל תפספסו אותה בביקורכם בטרסטוורה!

מיוחד – פסיפסים מדהימים.

כתובת: Piazza di Santa Maria in Trastevere

בזיליקת סנטה מריה מג'ורה - Basilica Papale di Santa Maria Maggiore

בזיליקת "מריה הקדושה והגדולה" היא הראשונה והגדולה ביותר שנבנתה על שם מריה הבתולה. היא נבנתה במאה ה-5 על גבעת אסקווילינו ליד מחוז מונטי, והיא מוקד עלייה לרגל, אחת מארבע הבזיליקות הפטריארכליות החשובות והגדולות בעיר. מיקומה נבחר בעקבות האגדה על חיזיון של האפיפיור ליבריוס, לפיו מריה הורתה לו לבנות כנסייה במקום שבו ירד שלג למוחרת; השלג ירד בגבעת אסקווילינו בבוקר שלמוחרת ומכאן מיקומה. זו אחת מהכנסיות העתיקות בעיר והיא נבנתה בסגנון רומי כדי להדגיש את שליטת הכנסייה המערבית כ"ממשיכה" של האימפריה הרומית. הכנסייה האדירה הזו מכילה אומנות וחפצים המייצגים את הנצרות והציוויליזציה של רומא. החלל שלה מעוצב בסגנון ביזנטי והתקרה שלה משובצת זהב (לפי האמונה הוא הגיע מכריסטופר קולומבוס ממסעו בעולם החדש).  רצפת הכניסה אליה עשויה משיש והקפלות שלה עוצבו על ידי אומנים מפורסמים כמו מיכאלנג'לו. יש בה מזבח גבוה, 36 עמודי שיש, ארבעה עמודי גרניט, פסיפסים, תמונות, פסלים מרהיבים ועוד שלל אוצרות!

מיוחד –  מייצגת את הבזיליקה הנוצרית הקדומה.

כתובת: Piazza di Santa Maria Maggiore

בזיליקת יוחנן הקדוש בלטראנו - Basilica di San Giovanni in Laterano

נסיים בעוד אחת מארבע הבזיליקות החשובות, הגדולות והעתיקות ביותר, הארכיבזיליקה האפיפיורית של יוחנן הקדוש בלטראנו. היא נמצאת ברובע לטראנו, לא רחוק מהקולוסיאום ומהפורום הרומי. היא קרויה על שם יוחנן המטביל ויוחנן כותב הבשורה ונחשבת לקתדרלה הרשמית של העולם ושל רומא (בניגוד למחשבה הרווחת שזו בזיליקת פטרוס הקדוש). היא נחשבת גם ל"קתדרלת הבית" של האפיפיור ושל הדיוקסיה של רומא. הכנסייה נוסדה במאה ה-4 ומאמינים שזו הכנסייה הקתולית הראשונה בעיר. ואם התארים האלה לא מספיקים, אז היא גם הבזיליקה העתיקה ביותר בעולם המערבי! גם בה קבורים אנשים חשובים, שישה אפיפיורים ליתר דיוק. הסגנון האדריכלי של הכנסייה הוא בארוק, ואל תתנו לחלק החיצוני הצנוע יחסית להטעות אתכם – מדובר בכנסייה יפה במיוחד! יש בה הכול מהכול – קישוטי קיר, עמודים, ציורים, תקרת זהב נוצצת, פסיפסים, פסלי שליחים, דלתות ברונזה, רצפה מרשימה ועוד ועוד!

מיוחד –  הכס הרשמי של האפיפיור.

כתובת: Piazza di S. Giovanni in Laterano

רומא היא עיר מלאה בהפתעות, ואחת מהן היא הכנסיות המרתקות והמרשימות שיש לה להציע. הן חלק בלתי נפרד מהצ'ק ליסט של כל תייר מתחיל, ולא נופלות מאטרקציות  קלאסיות בעיר.  הכנסיות הן כבר מזמן לא רק מרכזי דת, שכן רבות מהן מייצגות גם היסטוריה, אדריכלות ואומנות מהפנטת. עדות לכך תגלו ברשימה הקטנה שלנו לכמה מהיפהפיות ההורסות שבכנסיות רומא, שכל מילימטר בהן הוא יהלום אדריכלי ואומנותי. נותר רק לומר "הללויה" על כל היופי הזה!

שתפו:

לכל מה שחם ברומא - עקבו אחרינו

נמאס לכם להגיע למסעדה ברומא ושאין אליה מקום?
תכננו את הנסיעה שלכם לרומא מראש-
היכנסו לGoogle Maps ופשוט הזמינו מקומות למסעדות מראש🙌🏻

#רומא #מסעדהרומא #googlemaps #איטליה #למטיילרומא #roma #rome #italia #italy #גוגלמפות
...

אנחנו רוצים לכם חג שמח ושנה טובה!
מלאה באוכל טוב, טיולים מלאי חוויות והגשמת חלומות 🍎

אנחנו ברומיו מחכים לכם כאן ברומא לאורך כל תקופת החגים🍯🐝

#ראשהשנה #חגשמח #רומא #רומיו #rome #roma #איטליה #סיורים #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #אוכלרומאי
...

🍎🍎🍎
ברומא יש הרבה מסעדות מצוינות לארוחת ערב חגיגית ואנחנו דירגנו עבורכם את חמשת המסעדות שלדעתנו הן המתאימות ביותר לארוחת חג חגיגית ברומא⭐️

בין אם אתם זוג שמחפש ארוחת חג שקטה וזוגית או משפחה שהגיע לחגוג את החג ברומא ורוצה להתאגד סביב שולחן לערב חגיגי עם אוכל מעולה.


🍎 Trattoria Da Danilo - מסעדה אותנטית רומאית המציעה מגוון רחב של מנות קלאסיות כמו פסטה ופיצה אל טליו. המסעדה נמצאת ברובע טרסטברה והיא מומלצת ביותר.

🍎Ristorante Piperno - למי שמחפש ארוחת חג בנוסח יהודי-רומאי - זוהי מסעדה המתמחה במטבח יהודי רומאי, כולל אוכל מסורתי.

🍎Da Enzo al 29: מסעדה פופולרית ברומא המתמחה במטבח רומאי מסורתי. הפסטות הרומאיות והפיצה הרומאית הן בגדר חובה במסעדה זו.

🍎Bella Carne- ההתמחות של המסעדה היא במטבח בשרי כשר ומשובח. התפריט ייחודי ומגוון כי הוא משלב מנות יהודיות מסורתיות ואפילו ישראליות! למשל: ראש כבש עם ירקות מוחמצים; פלאפל; קוסקוס דגים; פסטה קרבונרה (ללא מוצרי חלב, כמובן) עם בשר מיובש וביצים טריות.

🍎Da Gino al Parlamento- מסעדה רומאית בסגנון של פעם, מסעדה שעברה מאב לבן והיום מתמחה בהגשת המנות הרומאיות בין הטובות ביותר בעיר.

אנחנו ממליצים בתקופה זו של השנה להזמין מראש מקום למסעדות שכן אילו מסעדות מבוקשות מאד בעיר.
יש אופציה להזמין ישירות דרך גוגל או דרך אפליקציות כמו The fork.🍎🍎🍎
...

המילים הכי שימושיות באיטלקית שאתם צריכים לארוז לחופשה הבאה שלכם באיטליה 🇮🇹🍕

#רומיו #איטליה #רומא #רומא🇮🇹 #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #italy #roma #rome #parole #מילים #למטייל #למטיילרומא
...

אחר צהריים בוילה בורגזה 🌳
הריאה הירוקה הגדולה ברומא מציעה מגוון רחב של פעילויות - לזוגות ולמשפחות עם ילדים , מתאים מאד לימי הקיץ החמים בשעות האחר הצהריים כשהעלים מצלים 🌳

#סיורסמטאות #רומאהנסתרת #רומיו #רומא #איטליה #וילהבורגזה #rome #roma Italy #villaborghese
...

מאחלים לכם סופ״ש מקסים מרומא הקייצית ☀️

#רומא #סמטאותרומא #סיוריםבעברית #רומיו #רומאלמטייל #rome #roma #italy
...

להוסיף להמלצות לביקור הקרוב ⭐️

אחד מהרופטופים המהממים בעיר-
Cielo terrace
נמצא בגג של המלון - Hotel de la Ville

המקום מציע גם מסעדה וגם בר עם נוף משגע על העיר⭐️
אנחנו ממליצים להגיע לאפרטיבו - קוקטיילים ונשנושים לקראת שעת השקיעה (בקיץ באיזור השעה 19:30-20:00) ולהנות משעת אפרטיבו שמתחילה באור יום ונגמרת בשקיעה מהממת על העיר!

אז אם עדיין לא הוספתם את המקום לביקור הזמן שלכם- זה הזמן!⭐️

#רופטופים #רומא #rome #roma #italy #italia
...

🏛️עובדות על הפנתאון🏛️

עד כה הפנתאון היה בכניסה חופשית למבקרים כחלק מהמנהג של רומא שאינו גובה כסף בכניסה לכנסיות. אך החל מיום שני האחרון ה- 3/7 עריית רומא מתחילה לחייב עבור כניסה לפנתאון בעלות כניסה של 5 יורו.

שעות הפתיחה היומיות שלו הן 09.00-19.00 (כניסה אחרונה 18.30).

כמה עובדות מעניינות על הפנתאון:

1. העמודים התומכים במבנה יובאו כולם ממצרים העתיקה - המשקל של כל עמוד מוערך בכ-60 טון.
2. הפנתאון הוא כנסייה? בשנת 608 לספירה, הקיסר פוקאס נתן את הפנתאון לאפיפיור הרביעי במתנה. האפיפיור קידש את הפנתאון לכבוד מריה הקדושה.
הפנתאון אומנם מוגדר ככנסייה רשמית אך כבר לא מתבצעים שם תפילות דת.
3. בכל שנה ב28 במאי עלי כותרת של ורדים נופלים מתקרת הפנתאון הפתוחה - זהו מנהג שקורה בכל שנה בפנתאון.
4. עובדה מעניינת נוספת על הפנתאון היא שהאמן רפאל קבור בתוך המבנה.
5. כיפת הפנתאון עד 1300 הייתה לכיפה הגדולה בעולם, התואר עבר לדואומו של פירנצה. אך, ברומא כיפת הפנתאון היא הכיפה הגבוה ביותר- יותר גבוהה מהכיפה של בזיליקת נסט פטרוס בכ-ס״מ אחד!
6. הפנתאון עדיין שומרת על שיאה- זוהי כיפת הבטון הגדולה בעולם התלויה ללא חיזוקים. ייתכן שהדבר נובע משילוב של גורמים, לרבות הקשתות בקירות בעובי של 6 מ׳ התומכים בתקפה- זאת הסיבה שמבחוץ הכיפה נראית מעט שטוחה ומבחנים מאד עגולה.

#פנתאון #רומא #איטליה #רומיו #סיורסמטאות #למטיילרומא
...

תפתחו יומנים ! 🏷️
ב6/7 מתחילה תקופת הסיילים ברומא🥳

וכל מה שאתם צריכים לדעת זה-
המילה Saldi באיטלקית אומרת סייל🤩

תקופת הסיילים בכל חנויות העיר תחל החל מה6/7 ועתידה להסתיים ב19/8

בין אם הזמנתם טיסה לרומא ובין אם לא - זה הזמן 🥳
מחכים לכם כאן 🤩

#רומא #סיורים #סיילים #sale #saldi #roma #rome #למטייל #רומאלמטייל #סיוריםבעברית #רומאהנסתרת #סמטאותרומא
...

לכבוד הקיץ כמו בכל שנה🏛️🌅
גגות רומא הופכים למקומות מפגש אהובים מאוד על תושבים ותיירים, מכיוון שהם מציעים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת. חללים מוגבהים אשר ממוקמים בדרך כלל על הבניינים הגבוהים ביותר בעיר, ומאפשרים למבקרים ליהנות מנופים מרהיבים תוך כדי מנוחה והנאה מהאווירה התוססת של רומא. בדר״כ הזמן המומלץ ביותר להגיע הוא כשעה לפני השקיעה ולחוות שקיעה קיצית מהממת.

רופטופים רבים מציעים הזדמנות ליהנות ממשקאות טעימים ומנות טעימות, מה שהופך את החוויה למהנה עוד יותר. המבקרים יכולים ללגום קוקטייל מרענן תוך התפעלות מהקולוסיאום המרשים, הפנתיאון, פונטנה די טרווי וכד׳.

לכן, אם אתם ברומא ורוצים לחוות חוויה ייחודית, אל תפספסו את ההזדמנות לבקר באחד מגגות העיר. בחרו מקום שווה ותיהנו מהנוף המרהיב שרק רומא יכולה להציע.
מבטיחים לכם חוויה בלתי נשכחת.

הרופטופים המומלצים:
🌅Cielo Terrace

🌅Oro Bistro

🌅Terrazza Nainer

🌅Terrazza Molinari

🌅The court

🌅Garden roof Trevi

#rooftop #רומא #רומיו #המלצות #רומאהנסתרת #סיורסמטאות #סיוריםבעברית #למטייל
...

☕️☕️☕️
בקיץ באיטליה יש סוגים מסוימים של קפה שמותאמים בדיוק לחום האיטלקי. הנה כמה מהסוגים הפופולריים לקפה בקיץ באיטליה:

☕️Affogato:
זהו ייחודיות איטלקית שמשלבת את שתי התענוגות הגדולים ביותר של איטליה - ג`לאטו ואספרסו.

☕️Caffé Shakererato
שייק קפה -באמצעות ערבוב חזק של אספרסו עם קרח. התוצאה היא שייק קפה רענן המשמש כמו קינוח מושלם בימים חמים.

☕️Caffè Freddo
קפה עם קרח, אפשר גם לבקש Cappuccino Freddo - אותו הדבר רק עם חלב:)

☕️Granita Caffè
גרניטה- קרח גרוס מקופל על בסיס אספרסו , בדר״כ מוגש גם עם קצפת מעל (למי שאוהב קפה מתוק).

אז מה הקפה שלכם בקיץ? ☕️🥐

#רומא #רומיו #קפה #איטליה #קפהבאיטליה #קיץ Roma #caffè #italy #רומאלמטייל #סמטאות
...

פריחת היסמין ברומא 🪷
ידעתם ש..
בתקופה הזו של השנה סמטאות רומא מתקשטות בפרחי יסמין,
כל מה שצריך לעשות זה פשוט לעקוב אחרי הריח המשגע🪷

מגיעים בקרוב לעיר? הצטרפו לסיור הסמטאות שלנו ותוכלו להנות מהסמטאות במקושטות 🪷

#רומא #איטליה #רומיו #סמטאותרומא #רומאהנסתרת #roma #rome #italy #italia #יסמין #למטייל #רומאלמטייל
...

הקיץ הגיע לרומא! ואנחנו מתרגשים מאד🇮🇹🍝

#רומא #קיץ #רומיו #סיוריםבעברית #italytravel #roma #iloverome #רומאהנסתרת #סמטאות #סמטאותרומא #למטייל #rome #איטליה #חופשה #summervibes #summetime
...

Fontana Di Trevi ⛲️🇮🇹
או בשמה השני - מזרקת המשאלות ✨

אז כמה מטבעות אתם תרצו להשליך למזרקה?⛲️

#fontanaditrevi #roma #rome #רומיו #רומא #רומאהנסתרת #סמטאותרומא #סיוריםבעברית #סיוריםברומא #איטליה #italy #italia #למטייל #הידעת #הידעתםש #ידעתש
...

Made In Italy 🇮🇹
סיור אופנה ולייף סטייל - הכי שווה שתמצאו בעיר👠

בין אם זו פעם ראשונה שלכם בעיר ובין אם הייתם בעיר הרבה פעמים ואתם מחפשים סיור מיוחד! הפוסט הבא הוא בישבילכם👇🏻

אנחנו מזמינים אתם לסיור האופנה הייחודי רק לנו, סיור מלא בסטייל איטלקי שיאפשר לכם ללמוד על רומא ועולם האופנה האיטלקי מזוויות מיוחדות - תוך שילוב של היסטוריה, עיצוב וטיפים מושלמים לכל מי שמתכנן לעשות שופינג בעיר✨

מגיעים בקרוב לעיר? אז למה אתם מחכים ?👇🏻
https://did.li/romio-siurim
הכנסו ללינק הבא -דברו איתנו- והזמינו סיור בקלות 👠🇮🇹

#רומא #רומיו #סיור אופנה #איטליה #שיק #אופנה #דיור #סטיילינג #לייףסטייל #סטייל #madeinitaly #rome #roma #italy #italia #fashion #streetstyle #style #new
...

אולי יעניין אתך גם...

תנאי שירות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

פתח צ׳ט
היי! רומיו מציעה את שירות ההסעות והסיורים המובילים ברומא ופירנצה וכן טיולי יום וסיורי חוף בטוסקנה. הצוות שלנו זמין בשבילכם בוואטסאפ.