סיור במרכז ההיסטורי של רומא - בין שרידי האימפריה העתיקה

מסלול ברומא: פסל משה של מיכלאנג'לו, הקולוסיאום ושער קונסטנטין, הפורום הרומי וכיכר הקאמפידולי  - ללא כניסה לאתרים.

מסלול מרתק וחשוב במרכז ההיסטורי של רומא, בין שרידיה של העיר העתיקה, שחלק גדול מהם נשמר ומספק את התפאורה הקלאסית של העיר. הסיור מומלץ לכל סוגי המטיילים- מתאים גם כסיור היכרות עם העיר וגם כהעמקה למטיילים ותיקים. הסיור מתנהל באווירה נינוחה ובלי לרוץ ממקום למקום.

רומא נוסדה בשנת 753 לפנה"ס, על ידי האחים רמו ורומולו (Remo e Romolo), אשר לפי האגדה הידועה נעזבו לאחר לידתם ונמצאו על ידי זאבה שדאגה להאכיל ולשמור עליהם. רומא עברה תהפוכות ותקופות שונות, במהלכן השתנו צורות המשטר, הדמוגרפיה והגיאוגרפיה של העיר. במהלך תור הזהב שלה הפכה רומא לאימפריה ושלטה בשטחים נרחבים מאירופה, אסיה ואפריקה. רומא שלטה על עמים רבים וחיו תחתיה מיליוני בני אדם. למעשה רומא שימשה כסוג של מעבדה והייתה במשך מאות שנים למרכז העולם- Roma Caput Mundi.

כאן התקיימה התרבות המפותחת ביותר, וכאן פותחו תורת הלחימה, הפוליטיקה, האמנות, המשפט, הכלכלה והמסחר, הבנייה, וכמובן האומנויות השונות. לא סתם אומרים על רומא שהיא כמו מוזיאון פתוח. כבר מן הרגע הראשון שנכנסים למרכז העיר ניתן לראות, מוחשית, את ההיסטוריה של העיר שמברכת לשלום את המגיעים ומשמשת כתפאורה מושלמת, והאווירה המיוחדת של העיר מעצימה את התחושות ומשלימה את התמונה. נעבור בין שרידיה של העיר העתיקה, בין האבנים והקירות, ונספוג משהו מהאווירה החזקה והאותנטית שהעיר יודעת להשרות על המבקרים בה.

  • משך הסיור: כשלוש שעות
  • מספר משתתפים: 4-12
  • עלות: 45 יורו למשתתף - ללא תשלום מראש
  • הבטיחו את מקומכם בסיור: במערכת ההזמנות בעמוד זה, בצ׳ט הפייסבוק שלנו או באמצעות ה-WhatsApp למספר 052-801-8872 - נשמח לסייע ולענות על כל שאלה!

הזמן סיור

המסע יתחיל בכנסייה נאה בין שכונת מונטי לבין הקולוסיאום, ושמה "פטרוס הקדוש בשלשלאות" (San Pietro In Vincoli  באיטלקית). שם קיים פסל מקסים של משה רבנו. הפסל מתאר את משה היורד אל העם לאחר שקיבל את לוחות הברית, ואז מבחין בעגל הזהב אותו בנו בני ישראל. ההבעה שלו חמורת סבר ומלאת משמעות. הפסל הזה הוא פרי יצירתו של מיכלאנג'לו, אשר סיים את העבודה עליו בשנת 1515.

לאחר שנעזוב את הכנסייה נתקדם לעבר מורד הגבעה אל החלק העתיק יותר של העיר. נספר את סיפורו של הקולוסיאום, המונומנט החשוב והסמלי ביותר של העיר, שעומד על יסודותיו כבר קרוב ל-2000 שנים. לצידו שער קונסטנטין המספר את סיפור הניצחון בקרב של קיסר ששלט על רומא במאה הרביעית לספירה, ובין היתר אחראי על הפיכתה של רומא מפגאנית לנוצרית, מהלך בעל משמעות היסטורית גדולה.

הסיור ממשיך לאורך שדרות הפורום הרומי, מרכז העיר העתיקה ששימש כמוקד הכוח הפוליטי, הכלכלי והאומנותי של העיר. ניתן להבחין בבירור בכמות גדולה מאוד של ממצאים ארכיטקטוניים, חלקים של מקדשים, מרחצאות ופריטים אחרים, אשר מספרים את סיפורה של רומא. הפורום היה מרכז העיר העתיקה, שם בעצם קרו הדברים החשובים, זה היה מוקד הכוח הפוליטי, הכלכלי והאומנותי, ועל כך נרחיב בסיור.

הסיור שלנו מסתיים בעלייה אל גבעת הקאפיטול- Campidoglio  באיטלקית, שם אפשר ליהנות מנוף מקסים אל תוך הפורום, ואז לחלוף על פני משרדה של ראש העיר הנוכחית של רומא. בהמשך מגיעים אל מרכזה של כיכר גדולה ומקסימה, שבמרכזה פסלו של הקיסר מרקו אאורליו רוכב על סוס.  

** אנו ברומיו מציעים שירות הסעות משדה התעופה ברומא ומגוון יעדים נוספים עם נהגים מקצועיים ורכבים חדשים במחירים הטובים ברומא - שירות ההסעות שלנו הוא המומלץ ביותר בקרב המטיילים הישראלים באתר למטייל.

סיורים נוספים