הטעמים והניחוחות של רומא - סיור קולינרי

מסלול הסיור: אזור שוק קאמפו די פיורי

ארץ המגף ידועה בכל העולם בזכות המטבח העשיר שלה, המהווה מושא לחיקוי בכל העולם. לכן, חופשה ברומא לא תהיה שלמה בלי להתענג על קסמו של המטבח האיטלקי, וגם ללמוד ולהכיר את המטען התרבותי שמרכיב אותו והופך אותו למה שהוא.

חייבים להבין כי עבור האיטלקי המצוי, נושאים כמו אוכל הם הרבה יותר מאמצעי שמאפשר לנו לשרוד, להעביר את הזמן, או אפילו סתם תענוג חולף. עבור האיטלקים כל ארוחה מתוכננת בקפידה, זמני הארוחות הם קריטיים, וכל הריטואל הוא פחות או יותר קדוש.

היבט נוסף שחשוב מאוד להבין הוא השוני בין המטבחים השונים באיטליה. לכל אזור הייחוד שלו, הנובע מהאקלים המקומי ומשנים של היסטוריה ותרבות שעיצבו את הדרך לחשוב גסטרונומיה של אותו אזור. גאונותו של המטבח האיטלקי היא בשילוב בין חומרי גלם איכותיים לבין התאמה מושלמת בין טעמים ומרקמים. האיטלקים אף מתאימים בין סוגי הפסטה לרוטב אותו הם מעוניינים לבשל. קיימים עשרות סוגים שונים של פסטה וכל אזור באיטליה מתגאה בסוג הפסטה שלו ובכמה רטבים פופולאריים במיוחד. המטבח הדרומי שונה בתכלית מן המטבח של צפון איטלקי, ומחוז אומבריה שונה מאוד מבחינה קולינרית ממחוז אמיליה רומאניה. האיטלקים מקפידים תמיד על תפריט מאוזן וקבוע, והשילוב בין המאכלים חשוב. לכן גם קשה להם לעכל (במלוא מובן המילה) מחזות של תיירים שמסוגלים לאכול פיצה בעודם לוגמים כוס של קפוצ'ינו. זה נראה להם (כנראה שבצדק) כמו חילול הקודש.

הסיור שאנו מציעים מתנהל באווירה קלילה ואינטימית, לקבוצות מצומצמות של עד עשרה משתתפים. המדריכה תוביל אתכם אל מסע של טעימות שונות, במבחר של מקומות אותם קיבצנו בקפידה. הסיור יכלול טעימות של גבינות ויין, מטוגנים רומאיים מיוחדים, נקניקים ועוד. כמובן שלא נוותר גם על קינוח מפנק.
האזור בו יתבצע הסיור הוא אזור מרכזי שוקק חיים ומוקד חשוב לחיי הלילה של העיר- כיכר קאמפו דה פיורי, כך שתוכלו גם ליהנות מהאווירה המיוחדת של הכיכר בין כוס יין אחת לשנייה.

הסיור מתאים לכל סוגי המטיילים, ומומלץ להגיע עם תיאבון!

אנא צרו עמנו קשר מראש בנוגע למוגבלויות שונות/ רגישויות/ אלרגיות כדי שנוכל להמליץ על המנות המתאימות לכם. 

  • משך הסיור: שלוש עד ארבע שעות.
  • עלות למשתתף: בסיורי בוקר - 50 יורו + עלות טעימות כ-20 יורו לאדם. בסיורי ערב - 80 יורו, הכוללים טעימות אוכל ויין.
  • גודל הקבוצה: 4-10 משתתפים
  • הבטיחו את מקומכם בסיור: במערכת ההזמנות בעמוד זה, בצ׳ט הפייסבוק שלנו או באמצעות ה-WhatsApp למספר 052-801-8872 - נשמח לסייע ולענות על כל שאלה!

הזמן סיור


סיורים נוספים