טיול חצי יום: רומא – גני טיבולי (עד 6 שעות)

במרחק של כארבעים דקות נסיעה ממרכז רומא שוכנת העיירה הקסומה טיבולי, ובמרכזה הגנים המפורסמים. העיירה שוכנת על מדרונות הרי הסבינים, למרגלות שפך נהר האניאן ושופעת גנים ומקורות מים. 
גני טיבולי המפורסמים סובבים מבנה מפואר בשם Villa d'Esta, מנזר אשר ברבות השנים הפך למעונו של מושל טיבולי אשר טיפח את המבנה. הגנים הסובבים את הווילה כוללים בריכות ומזרקות מים יוצאות דופן ומהווים בריחה קסומה ויוצאת דופן מחיי העיר. בשעות בין הערביים הגנים והמזרקות מוארים באופן יפהפה והחוויה הופכת לייחודית עוד יותר. 

נשמע מעולה! אז מה כולל הטיול בגני טיבולי?

רומיו מציע טיול של חצי יום קרוב לרומא, בעיירה הנפלאה והמפורסמת טיבולי, שם תוכלו לטייל בשניים מהגנים היפים באיטליה. הטיול מתחיל באיסוף מהמלון ברומא על ידי רכב פרטי נוח ומרווח. העצירה הראשונה היא בוילה אדריאנה, קצת מחוץ לעיר. מדובר על מתחם גדול שהוקם לכבודו של הקיסר אדריאנו במאה השנייה לספירה, ווילה זו גם נושאת את שמו.
אדריאנו היה ידוע בהערצתו לפילוסופים היוונים הגדולים, ובכלל הוא היה איש רוח ושאב השראה גם מהשירה ומהמחזות של יוון העתיקה. הוא גם היה לקיסר הראשון שגידל זקן, ככל הנראה גם כן בהשפעתם של סוקראטס ואריסטו. הוילה הגדולה היא מתחם נפלא שבתוכו מבנים ארכיטקטוניים בעלי ערך רב, שתוכננו באופן חדשני על ידי מיטב המוחות של התקופה. במרכז הוילה תוכלו למצוא הכול: החל מעמודים רומיים קלאסיים, דרך האגם המלאכותי, המרחצאות והארמונות ששימשו את הקיסר בעת שיצא מרומא כדי להתבודד וכנראה גם לגבש מספר החלטות חשובות.

וילה אדריאנה פתוחה בכל ימי השבוע בין 9:00-17:30. עלות הכניסה 8 יורו.

העצירה הבאה היא בגנים המפורסמים ביותר באיטליה, הנושאים את השם וילה ד'אסטה, במרכזה של העיירה טיבולי. הוילה המקסימה מייצגת מודל מוצלח של טיפוח גנים בסגנון הרנסאנס. המקום שימש תחילה כמנזר, עד שעבר לידיו של יורש העצר איפוליטו ד'אסטה, אשר הפך את המקום בעזרת האדריכל הנא פולטני פיירו ליגוריו, לפנינה ירוקה המושכת מאות אלפי מבקרים בכל שנה.
הארמון האלגנטי מעוטר בציורי קיר של מיטב האמנים מאותה תקופה, והוילה שלמרגלותיו, שהשקתה ארעה בשלהי המאה ה-16, מציגה מודלים שונים של מזרקות בצורות של חיות, עם משחקי מים מהפנטים, כאשר מסביב הגנים המטופחים ומסודרים בשבילים ירוקים, מדשאות מוקפדות ופסלים, המעניקים למקום תחושה תמידית של חיוניות וחן.

וילה ד'אסטה פתוחה בכל ימי השבוע, מלבד יום שני, בין השעות 8:30-18:30. עלות הכניסה לוילה 9.5 יורו.

לפרטים וזמני פעילות ניתן לגשת לאתר האינטרנט הרשמי של הוילה בכתובת http://www.villadestetivoli.info/indexe.htm.  

רומיו מציע לכם לקחת פסק זמן מחיי העיר השוקקת ולצאת לטיול מהנה, עם נהג צמוד שיאסוף אתכם מפתח המלון וימתין לכם במהלך הביקור בעיירה והגנים הקסומים. 
לפרטים נוספים אנא צרו עמנו קשר באמצעות מערכת המסרים המקוונת,  בצ׳ט הפייסבוק שלנו או באמצעות ה-WhatsApp למספר 052-801-8872  או באיטליה לנייד 39-320-782-3557+ - נשמח לסייע ולענות על כל שאלה!

הזמן טיול

מחירון

קומפורט

קומפורט

רכב חדיש ומרווח ל1-3 אנשים, עם נהג צמוד מפתח המלון וחזרה!
מספר נוסעים: 1-3
מחיר: €220
מיני וואן פרטי

מיני וואן פרטי

מיני וואן מרווח ל4-6 אנשים, עם נהג צמוד מפתח המלון וחזרה!
מספר נוסעים: 4-6
מחיר: €250
וואן פרטי

וואן פרטי

וואן מרווח ל7-8 אנשים, עם נהג צמוד מפתח המלון וחזרה!
מספר נוסעים: 7-8
מחיר: €280

יעדים נוספים