מסע בין אוצרות הותיקן - סיור מרתק במוזיאון הותיקן

מסלול הסיור: חדרי מוזיאון הוותיקן החשובים והקאפלה הסיסטינית

הצטרפו לסיור הייחודי והמרתק של רומיו במוזיאון הותיקן, ללא ספק אחד מהמוזיאונים המפורסמים והעשירים בעולם, המארח מדי שנה מיליוני מבקרים. 
הסיור שלנו מועבר בעברית על ידי מדריכת הבית שלנו, לי טפרברג, מדריכה ישראלית מקצועית החיה בפירנצה ובעלת הסמכה רשמית להדרכה באיטליה. לי מתמחה בהדרכת סיורים איכותיים בתחומי האומנות וההיסטוריה ותיצור עבורכם חווית סיור מהנה ומסקרנת עם הדרכה בגובה העיניים. 

בסיור נעבור בין חדרי המוזיאון החשובים, הגדושים באוספים של יצירות מופת, פסלים ועתיקות שנאספו ונשמרו בקנאות על ידי הוותיקן במשך מאות שנים בליווי הסברים מרתקים שיפיחו אור וחיים ביצירות. נבקר גם בקפלה הסיסטינית עוצרת הנשימה, הנחשבת לפלא אמנותי, שם מתקיים הטקס החשאי לבחירת האפיפיור. את יתר סודות הוותיקן תגלו בסיור! 

  • משך הסיור: כשלוש שעות וחצי
  • עלות הדרכה: 40 יורו למשתתף - ללא תשלום מראש
  • עלות כרטיס כניסה למוזיאון המדלג על התור: 21 יורו לאדם, (רכישת הכרטיסים היא עצמאית - אנו מסייעים ברכישה).
  • הבטיחו את מקומכם בסיור במוזיאון הותיקן: במערכת ההזמנות בעמוד זה, בצ׳ט הפייסבוק שלנו או באמצעות ה-WhatsApp למספר 052-801-8872 - נשמח לסייע ולענות על כל שאלה בנוגע לחופשה שלכם ברומא.

אנו מזמינים אתכם להתרשם מחוות דעת וההמלצות האותנטיות של המטיילים שלנו אודות הסיור שלנו בותיקן באתר 
למטייל ברומא ולשתף גם בחוויה שלכם! סיור במוזיאון הוותיקן בעברית עם מדריכי סיורים מומלצים ברומא.

הזמן סיור

מוזיאון הותיקן נפתח לציבור על ידי האפיפיור קלמנטה ה-14 בשנת 1771. למעשה המתחם כולו מתחלק למוזיאונים, ארמונות הותיקן ולקאפלות- בתי תפילה קטנים שנועדו לשימושם של אנשים ספורים. בתוך המוזיאונים ישנם "תת מוזיאונים" המחולקים לתקופות ולסגנונות אומנות שונים: תוכלו למצוא את החדרים המוקדשים לתרבות האטרוסקית, למצרים העתיקה, כמו גם לתקופות מאוחרות יותר כמו הרנסאנס והבארוק, המוצגים בהיכל הפינאקוטקה של המוזיאון, או אפילו לעת המודרנית, עם אוסף המרכיב בין היתר את יצירותיהם של מארק שגאל, וינסנט ואן-גוך ועוד רבים וטובים. את עיקר העניין מושכים אמני רנסאנס מפורסמים כמו רפאל, מלוצו מפורלי, קרוואג'יו ומיכלאנג'לו. במהלך הסיור נתרכז בחלק מאותן יצירות בניסיון להתחקות אחר הרקע והתנאים שהובילו ליצירתן. בהמשך נעבור דרך הארמונות המרשימים, המאוירים ומפוסלים בזהב טהור ומלאים בחפצים ופסלים יקרי ערך. נעבור דרך אולם הפמוטים ואולם המפות, ונסביר את המשמעות העומדת מאחורי אותם חדרים. סיור מומלץ בוותיקן בעברית!

ההגעה לקאפלה הסיסטינית לאחר מכן תמיד מלווה בפאתוס ובהתרגשות גדולה. הקאפלה, משמשת כיום אירועים מיוחדים בהשתתפות האפיפיור, כמו גם המקום בו נערכת ישיבת ה"קונקלאבה", במסגרתה, לאחר מותו של האפיפיור, מרוכזים הקרדינלים בהיכל הסגור ומחליטים על בחירתו של קרדינל שישמש כאפיפיור הבא. בשלהי המאה ה-15 הושלמה בנייתה של הקאפלה הסיסטינית כשמיטב אמנים בני זמנו, כגון פרוג'ינו ובוטיצ'לי, מאיירים משני צידיה של הקאפלה אירועים מכוננים מחייהם של משה רבנו ושל ישו. מיכלאנג'לו קיבל את מלאכת ציור התקרה של הקאפלה בתחילת המאה ה-16, ועבד עליה במשך 4 שנים, תוך כדי עליות וירידות במצב רוחו. מספרים כי בשלב מסוים אפילו ביקש מהאפיפיור לוותר על העבודה. כאשר העבודה הושלמה והוצגה לציבור בשנת 1512, היה ברור כי מדובר בפלא אומנותי. מיכלאנג'לו בחר לצייר את תיאור ההיסטוריה של האנושות, באמצעות הציור המרכזי שנקרא "יום הדין", ולצידו סדרה של ציורים המתארים את סיפורי בראשית, לצד הנביאים, וציורים המתארים את סיפורם של דוד וגולית, יהודית והולופרנס, ועוד תיאורים מקראיים. במהלך הסיור נסביר לעומק את המשמעויות המרובות שנגזרות מאותם פרסקאות. 
הצטרפו לסיור המעולה של רומיאו במוזיאון הותיקאן
סיורים בותיקן בעברית - הנחיות חשובות: את כרטיס הכניסה למוזיאון, שבאמצעותו מדלגים על התור, מזמינים באופן ישיר דרך האתר הרשמי של מוזיאון הותיקן בתיאום איתנו. אנו שולחים הנחיות פשוטות להזמנת הכרטיסים המתאימים. יש לקחת בחשבון שאין אפשרות להיכנס למוזיאונים עם חפצים חדים, מטריות גדולות ותיקי גב גדולים. את החפצים ניתן, אך לא מומלץ, לאחסן בשמירת החפצים של המוזיאון, ולחזור לקחת אותם בתום הסיור. יש להגיע בלבוש מכבד (לא חובה ללבוש מכנסיים ארוכים, אך עליהם להיות בגובה הברכיים).

** אנו ברומיו מציעים שירות הסעות משדה התעופה ברומא ומגוון יעדים נוספים עם נהגים מקצועיים ורכבים חדשים במחירים הטובים ברומא - שירות ההסעות שלנו הוא המומלץ ביותר בקרב המטיילים הישראלים באתר למטייל.

סיורים נוספים